Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

Czy EY Polska zajmie się wdrożeniami SAP?

EY Polska nabył część przedsiębiorstwa SID wraz z zespołem specjalizującym się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych oraz integracyjnych ekosystemu SAP. Połączenie globalnej wiedzy i praktyki EY z zakresu doradztwa i transformacji biznesowej z doradztwem technologicznym sprawia, że EY Polska staje się na polskim rynku jednym z liderów w zakresie transformacji przedsiębiorstw.

1 stycznia 2020 roku Ernst & Young spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Business Advisory spółka komandytowa (ʺEY Polska”) nabyła część przedsiębiorstwa SID sp. z o.o. – lidera wdrożeń SAP na rynku polskim. Dzięki tej transakcji EY Polska rozszerza kompetencje pozwalające na realizację wdrożeń największych projektów SAP w pełnym zakresie funkcjonalności niezależnie od obszaru biznesowego.

Wzmocnienie zespołu w zakresie doradztwa i wdrożeń SAP, rozwija kompetencje EY Polska w obszarze SAP S/4HANA i C/4HANA, EWM oraz SuccessFactors, jak również w obszarach technologii integracyjnych i raportowych. EY Polska nabywa też szereg gotowych rozwiązań bazujących na technologii SAP.

Zespół EY SAP staje się jednym z najmocniejszych graczy na polskim rynku, mogącym oferować pełne portfolio usług doradczych, implementacyjnych i integracyjnych powiązanych z rozwiązaniami SAP. Nowy zespół to łącznie 200 specjalistów z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań SAP u klientów na całym świecie.

Od teraz EY Polska może zaoferować przeprowadzenie pełnego procesu transformacji cyfrowej, od zaproponowania rozwiązania technicznego, poprzez wdrożenie i wsparcie techniczne po wdrożeniu, aż po końcową ewaluację przeprowadzonego projektu.

– Jesteśmy świadkami 4. Rewolucji przemysłowej, nieustannie powstają nowe modele biznesowe, a dotychczasowe przestają przynosić oczekiwane zyski. Klienci wymagają od nas, abyśmy byli w stanie bardzo szybko przeprowadzić transformację biznesową i technologiczną ich biznesów, tak aby mogli lepiej konkurować w zmieniającym się otoczeniu ekonomicznym. Nabycie części przedsiębiorstwa SID jest kolejnym krokiem w planie rozwoju EY Polska w obszarze technologii, które umożliwia nam świadczenie klientom kompleksowej usługi transformacji biznesowej – Agile Business Transformation. Transakcja ta pomoże nam lepiej pracować na rzecz naszych klientów, którzy chcą korzystać z rozwiązań technologicznych SAP – mówi Iwona Kozera, Partnerka Zarządzająca Działem Doradztwa Biznesowego EY Polska.

Liderem połączonego zespołu został Radosław Frańczak – współzałożyciel i dotychczasowy Partner Zarządzający SID sp. z .o.o.

– SID stał się częścią EY Polska. Zawsze mieliśmy bardzo duże ambicje dotyczące skali świadczonych przez nas usług. Dłuższy czas planowaliśmy krok, który będzie przełomowy, zarówno dla firmy jak i dla nas jako zespołu profesjonalistów. Do tego potrzebowaliśmy partnera, który ma odpowiednią skalę. Siłą EY jest nie tylko marka, ale przede wszystkim zasięg oraz zakres działalności umożliwiający dostęp do jeszcze większych, bardziej ambitnych projektów, w tym również międzynarodowych. Z kolei dla naszych klientów, poza realizacją usług na niezmiennym, wysokim poziomie będziemy mogli zaproponować kompleksową, niespotykaną na polskim rynku ofertę usług doradczych oraz wdrożeniowych – mówi Radosław Frańczak.

Partnerstwo z SAP to również jeden z najważniejszych aliansów EY w skali globalnej. Dzięki temu przejęciu EY Polska stał się jednym z najmocniejszych graczy na polskim rynku oraz największym zespołem wdrożeń SAP w regionie. Wzmocniony o specjalistów z SID zespół będzie oferował kompleksowe usługi wdrożeń zarówno klientom w Polsce, Europie, jak i globalnie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

O lepszą pozycję rynkową będzie walczyło 80% firm

Liczba przedsiębiorstw, które opracowały cyfrową strategię, wzrosła o połowę w ciągu ostatnich trzech lat. Cyfryzacja zmienia wszystkie branże: od handlu i finansów po sektor produkcyjny, a w ostatnich pięciu latach globalne wydatki na digitalizację fabryk przekroczyły 100 mld dol. Aby była skuteczna, wymaga współdziałania wielu podmiotów. Współpraca w obszarze cyfrowej transformacji to główny motyw tegorocznego Fujitsu World Tour, który w ubiegłym tygodniu wystartował w Warszawie. W kolejnych miesiącach odwiedzi blisko 30 miast w 20 krajach świata.
Czytaj więcej

85% pracowników korporacji w wirtualnych zespołach

Międzynarodowa praca i doświadczenia wprost z polskiego biurka – to hasło, którym pracodawcy coraz częściej starają się kusić kandydatów. Co się jednak za nim kryje? W biurach nad Wisłą i na całym świecie zwiększa się liczba wirtualnych zespołów, w których Polacy współpracują z osobami z innych miast, krajów, a nawet kontynentów.
Czytaj więcej

5% firm to liderzy. Co z resztą?

Według badania „Digital Transformation Index” przeprowadzonego przez Dell Technologies wspólnie z Intelem jedynie 5% polskich przedsiębiorstw można zakwalifikować do kategorii liderów transformacji cyfrowej. I to wszystko mimo pilnej potrzeby i konieczności przeprowadzenia transformacji, o której mówi większość managerów średnich i dużych firm.