Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Comtrust wprowadza cyberagenta

Comtrust wprowadza cyberagenta, który powstał po udźwiękowieniu SAP Conversational AI – chatbota opartego o sztuczną inteligencję. Od teraz bot, który czatował z klientami może również z nimi rozmawiać przez telefon, jak człowiek.

W trosce o doświadczenia klientów Comtrust nie tylko nadał botowi „ludzki głos”, ale również zintegrował go z SAP C/4 Hana. Jeżeli bot nie byłby w stanie obsłużyć klienta, kontakt wraz z całą historią konwersacji będzie przekazany do żywego agenta.

Sztuczna inteligencja wspiera działy obsługi klienta, a chatboty rozładowują ruch i odciążają pracowników od prostych czynności po to, aby ci z kolei mogli zająć się rozwiązywaniem bardziej skomplikowanych zadań. Chatboty sprawdzają się w obsłudze powtarzalnych zapytań i udzielaniu informacji zawartych w bazie wiedzy i systemach biznesowych. Oprócz wspomnianej inteligencji SAP Conversational AI ma tę zaletę, że jednocześnie obsługuje wiele kanałów komunikacji m.in. Facebook Messenger, Twitter, Slack, Skype, WWW oraz inne kanały, w tym zintegrowane przez Comtrust – Amazon Alexa oraz kanał telefoniczny

Rozmowa z cyberagentem przypomina rozmowę z człowiekiem. Comtrust udźwiękowił chatbota SAP za pomocą AudioCodes Voice.AI Gateway, który poszerza funkcjonalność chatbota, umożliwiając komunikację z nim za pomocą głosu (Voicebot). Realizowane to jest za pomocą interfejsów do komunikacji z zewnętrznymi usługami przekształcającymi głos na tekst i syntezatorów mowy takich dostawców, jak Azure, Google i AWS. W przypadku obsługi języka polskiego znakomicie sprawdza się Google i Amazon Polly. Dzięki zastosowaniu Voice.AI Gateway Audiocodes możliwe jest zaawansowane zarządzanie połączeniami, jak np. rozłączanie, przekazywanie połączeń do żywego agenta i nagrywanie.

Chatboty odgrywają ważną rolę w budowaniu doświadczeń klientów pod warunkiem, że nie pozostawią klienta nieobsłużonego. Dlatego Comtrust zintegrował SAP Conversational AI z SAP Contact Center[2] oraz SAP C/4 Hana (Customer Experience[1], next generation CRM[3]). Jeżeli chatbot, czatując czy rozmawiając, nie poradzi sobie z obsługą zapytania, wtedy konwersacja, niezależnie w jakim kanale się toczyła, zostanie przekierowana do żywego człowieka w czasie rzeczywistym, wraz z całą historią konwersacji. Agent zna przebieg rozmowy, nie musi zadawać tych samych pytań co wcześniej bot, a szczegóły konwersacji zostają zachowane w chmurach SAP C/4 Hana.

 – Chatbot SAP Conversational AI jest multikanałowy oraz wielojęzykowy i przy niedużym nakładzie pracy może znacznie odciążyć działy obsługi klienta i serwisu – powiedział Waldemar Wojtas Senior Consultant z Comtrustu. Dostarcza szereg raportów, które pomagają udoskonalać go i lepiej zarządzać obsługą klienta i bazą wiedzy. Co też ważne, jest łatwy do rozbudowy dla osób nie posiadających wiedzy IT. Z powodzeniem może być stosowany przez rozproszone geograficznie organizacje, które obsługują klientów na wielu rynkach i w wielu językach.

Słownik
1. Customer Experience. to suma wszystkich doświadczeń jakie klient ma z naszą firmą we wszystkich możliwych kanałach kontaktu i punktach styku…
2. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
3. CRM. inaczej Customer Relationship Management – system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Operatorzy TVK i ISP konkurują jakością obsługi

Aby zdobyć i utrzymać swoich klientów, operatorzy telewizji kablowych (TVK) i ISP muszą konkurować z największymi. Poza aspektem cenowym, na drapieżnym rynku walczą wysokim poziomem jakości obsługi oraz serwisu. Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów w erze cyfrowych usług, operatorzy muszą wciąż doskonalić procesy obsługi klienta i to w dość szerokim rozumieniu obejmującym również serwis. Z pomocą przychodzi technologia, bo trudno byłoby sprostać tym wyzwaniom bez profesjonalnego systemu contact center.