Connect with us

Koniec ery Niechciała w UOKiK-u

OBSŁUGA KLIENTA

Koniec ery Niechciała w UOKiK-u

Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia złożył swoją dymisję z zajmowanego stanowiska. Premier Mateusz Morawiecki dymisję przyjął. A to wszystko z powodu powołania 20 grudnia Niechciała na członka Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów Niechciał będzie pełnił obowiązki Prezesa urzędu do czasu powołania jego następcy. Stanowisko w UFG obejmie po zakończeniu funkcji Prezesa UOKiK, od 1 lutego 2020 r.

Niechciał uchodził za dość surowego urzędnika państwowego, za którego kadencji wymierzono sporo kar w związku ze zmowami cenowymi, niedozwolonymi klauzulami i kartelami. To właśnie podczas kadencji Niechciała, UOKiK rozpoczął kontrole w Allegro oraz walkę ze sprzedażą podczas pokazów.

Nowego prezesa UOKiK-u poznamy najprawdopodobniej w pierwszej połowie stycznia 2020. Nieoficjalnie wśród kandydatów na stanowisko zwalniane przez Niechciała, wymieniany jest obecny wiceprezes UOKiK – Michał Holeksa.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE