Connect with us

Unified Factory składa wniosek o upadłość

AKTUALNOŚCI

Unified Factory składa wniosek o upadłość

Unified Factory w restrukturyzacji odnotowało 1,57 mln skonsolidowanej straty netto w II kwartale tego roku. W analogicznym okresie roku ubiegłego strata wyniosła 11,04 mln zł.

Unified Factory odnotowało 1,65 mln straty operacyjnej wobec 3,96 mln zł rok temu. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 1,83 mln zł w II kwartale wobec 1,48 mln zł w roku ubiegłym.

Spółka bezsprzecznie poprawiła swoje wyniki finansowe, chociaż osiągnięty w II kwartale tego roku jest niższy od zakładanego i w związku z tym przychody nie są zgodne z założeniami finansowymi planu restrukturyzacyjnego spółki.

„Spodziewany przez zarząd progres sprzedaży nie nastąpił: współpraca z Netią S.A. nie przyniosła zakładanego uprzednio poziomu przychodów zaś w zakresie pozyskiwania nowych znaczących zleceń nie doszło do finalizacji żadnej dużej umowy. Prognoza finansowa zakładała zaangażowanie kapitałowe inwestora jako warunek konieczny do jej wykonania. Poziom zaangażowania określono pomiędzy 2,5 mln zł a 5 mln zł. Rozmowy z inwestorem zostały zawieszone w kwietniu 2019 roku i do chwili obecnej nie zostały wznowione” czytamy w opublikowanym przez spółkę komunikacie.

Pod koniec lipca spółka Unified Factory podjęła decyzję o złożeniu wniosku o upadłości.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE