Connect with us

Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli przyszłość według praktyków rynku

EVENTY

Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli przyszłość według praktyków rynku

16 i 17 października 2019 r. odbyło się Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, które składa się z 18. Warsaw International Banking Summit oraz 14. Insurance Forum. Podczas 2 dni kongresu ponad 500 uczestników miało okazję wysłuchać merytorycznych prezentacji oraz debat z udziałem przedstawicieli polskiego rynku ubezpieczeniowego i bankowego.

Wspólnego otwarcia jesiennej edycji Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń dokonali przewodniczący Rad Programowych Warsaw International Banking Summit  i Insurance Forum, czyli Mariusz Grendowicz i Artur Olech. Po wystąpieniach inauguracyjnych uczestnicy wysłuchali debaty poświęconej wpływom zmian klimatycznych na modele biznesowe firm. W debacie  udział wzięli prezesi  największych banków w Polsce, firm ubezpieczeniowych oraz organizacji pozarządowych.  Podczas kolejnych paneli eksperci dyskutowali o innowacjach w kontekście wyznaczników trendów w sektorze finansowym oraz sposobach zachęty pracowników do  rozpoczęcia kariery w instytucjach finansowych.

W drugiej części dnia Wydarzenie podzieliło się na dwie ścieżki tematyczne poświęcone bankowości i ubezpieczeniom. Uczestnicy wysłuchali wielu praktycznych use case’ów przedstawiających wdrożenia innowacji w firmach . Nie zabrakło zagadnień dotyczących kierunków transformacji w procesach biznesowych oraz monetyzacji innowacji. W ramach ścieżki ubezpieczeniowej pojawiły się tematy takie jak oferta produktowa na miarę XXI wieku, nowa mobilność, regulacja i ubezpieczanie urządzeń transportu osobistego, oraz trendy w sektorze ubezpieczeń zdrowotnych. Prelegenci ze ścieżki bankowej omówili zagadnienia związane z open banking, konkurencją ze strony nowych podmiotów na rynku finansowym, nowymi potrzebami klientów oraz cyberbezpieczeństwem.

W roli prelegentów podczas 18. Warsaw International Banking Summit  i 14. Insurance Forum wystąpili m.in.:

  • Marcin Eckert, Członek Zarządu, PZU
  • Przemysław Furlepa Wiceprezes Zarządu, BNP Paribas
  • Jolanta Karny, Wiceprezes Zarządu, Aviva
  • Tomasz Kowalski Prezes Zarządu, Deutsche Bank Polska
  • Marek Lusztyn, Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao
  • Marat Nevretdinov, Prezes Zarządu, Europa Ubezpieczenia
  • Jan Emeryk Rościszewski, Wiceprezes Zarządu, PKO Bank Polski
  • Agnieszka Wrońska, Prezes Zarządu, Link4


Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem najważniejszych osobistości i wiodących spółek sektora finansowego. Jest świetną okazją do zapoznania się z największymi trendami sektora oraz zainspirowania się praktycznymi wdrożeniami zaprezentowanymi podczas wydarzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją

Partnerzy Strategiczni Spotkania Liderów:
Atende, Biuro Informacji Kredytowej, BIG Biuro Informacji Gospodarczej,.

Partnerzy Strategiczni Warsaw International Banking Summit:
Asseco,  BOŚ Bank, Dell Technologies

Partner Strategiczny Insurance Forum:
E-point

Partner Technologiczny Spotkania Liderów:
Samsung

Partner Merytoryczny Spotkania Liderów:
KPMG

Partnerzy Warsaw International Banking Summit:

Alfavox, dLK Legal, Lendo Polska, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Simon-Kucher & Partners,  Provident Polska SA, Vivus,

Partnerzy Insurance Forum:
Bacca, Polski Fundusz Rozwoju Portal PPK,  Unilink, Vsoft,

Partnerzy Spotkania Liderów 
Salsebook, Abak, PROFESCAPITAL, Gamfi

Sponsor Warsaw International Banking Summit:
CRIF Sp. z o.o.

Sponsor Spotkania Liderów
Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Finansowego

Partner Tłumaczeń:
Bireta

Branżowym patronem medialnym wydarzenia jest CCNEWS.pl

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE