Connect with us

Startuje polska edycja badania „Globalne Trendy HR 2020”

ZASOBY LUDZKIE

Startuje polska edycja badania „Globalne Trendy HR 2020”

Zmiany technologiczne, gospodarcze i społeczne nie pozostają bez wpływu na biznes. Sprawność organizacji w nadążaniu za tempem tych zmian oraz ewolucja w kierunku przedsiębiorstwa odpowiedzialnego 4.0, w którym ludzie i technologia współdziałają, decydują obecnie o sukcesie firm. Jak polskie przedsiębiorstwa radzą sobie z tym niełatwym wyzwaniem? Odpowiedź na to pytanie przyniesie dziesiąta edycja badania „Global Human Capital Trends”. Firma doradcza Deloitte zaprasza do wzięcia udziału w nim ekspertów HR oraz liderów biznesowych. Polska edycja ruszyła na początku października – ankiety można wypełniać do 1 listopada.

„Human Capital Trends” to największe na świecie badanie poruszające kwestie kapitału ludzkiego. Przygotowywane na jego podstawie wnioski i raporty Deloitte są inspiracją do tworzenia firmowych strategii HR. Badanie to szansa na to, aby podzielić się własną perspektywą biznesową i zwrócić uwagę na istotne zagadnienia związane z rynkiem pracy. W ubiegłorocznej edycji badania wzięło udział niemal 10 tysięcy respondentów ze 119 krajów świata, w tym również z Polski. Liczna grupa badanych umożliwia przedstawienie szerokiej, globalnej perspektywy zarządzania kapitałem ludzkim, z uwzględnieniem lokalnych kwestii istotnych dla poszczególnych krajów. Polskie wyniki ubiegłorocznego badania pokazały, jak wiele rodzime firmy muszą zrobić w obszarze elastycznych form zatrudnienia oraz zmian technologicznych mających wpływ na środowisko pracy.

Badanie Deloitte Global Human Capital Trends 2020 dotyczyć będzie nowych trendów w obszarze HR (tych przewidywanych na rok 2020 i na kolejne lata) oraz gotowości danej firmy na ich wystąpienie. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do przygotowania raportu, porównującego trendy obserwowane w ostatniej dekadzie z trendami prognozowanymi do roku 2030.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ze względu na swój jubileuszowy charakter. Celem raportu jest jednak przede wszystkim prognozowanie tego, co nas czeka w zarządzaniu kapitałem ludzkim i jak kształtuje się przyszłość świata pracy – mówi Magdalena Bączyk, starszy menedżer w zespole doradztwa Human Capital Deloitte. – Badanie ma pokazać w jaki sposób firmy radzą sobie w czasach rewolucji przemysłowej 4.0 i reagują na potrzeby swoich pracowników. Działy HR odgrywają wiodącą rolę w łączeniu pracy ludzi z co raz bardziej zaawansowanymi technologiami oraz w odpowiadaniu na szybko postępujące zmiany społeczne i gospodarcze. Dlatego też zapraszamy ekspertów HR i liderów biznesu do podzielenia się swoją perspektywą w zakresie najnowszych trendów kształtujących rynek pracy.

Badanie jest anonimowe, a wypełnienie ankiety zajmuje maksymalnie 20 minut. Deloitte gwarantuje poufność udzielanych odpowiedzi. Po zakończeniu badania jego uczestnicy bezpłatnie otrzymają raport z analizą oraz zaproszenie do udziału w webcaście, podczas którego przedstawiona zostanie interpretacja wyników.

Link do badania: Globalne Trendy HR 2020

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE