Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

4P

Składniki tzw. marketing mix: product (produkt), price (cena), place (miejsce), promotion (promocja). 4P to zespół elementów (instrumentów) za pomocą których możemy oddziaływać na rynek.

Team building: jakie korzyści przynosi firmie?

Radość z wykonywanej pracy opłaca się wszystkim. Pracownikowi, managerom, pracodawcy. Zadowoleni pracownicy są o ponad 43% bardziej produktywni, o 86% bardziej kreatywni oraz generują aż do 61% mniejszą rotację. Firmy z zaangażowanymi pracownikami osiągają do 2,5 razy więcej dochodu niż konkurenci, których pracownicy mają niski poziom zaangażowania. Twoja firma także może osiągnąć taki efekt. W jaki sposób? Rozwiązaniem jest team building. 

Polak – za mało zaangażowany?

Wyniki badań przeprowadzonych przez Aon Hewitt pokazują, że w naszym kraju poziom zaangażowania pracowników wyniósł w 2017 roku jedynie 48%. Dla porównania – w Europie wskaźnik ten wynosi 62%, a globalnie 63%. Dodatkowo pozycja pracownika umocni się jeszcze bardziej, gdyż stopa bezrobocia znów spadła. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w lipcu tego roku wyniosła 5,2 proc. – to o jedną dziesiątą mniej niż w czerwcu. Wykwalifikowany i lojalny pracownik jest zatem na wagę złota. Z punktu widzenia pracodawcy lub managera, jest to zatem idealny moment, by zacząć budować silny, zgrany zespół, który z sukcesem będzie osiągać cele przedsiębiorstwa. 

Team building środkiem do zwiększenia efektywności

Warto podkreślić, że team building nie jest typową integracją, mimo że zawiera jej elementy. To narzędzie pracy nad zespołem, które pozwala wyposażyć członków w odpowiednie kompetencje wspierające efektywność. Dlaczego jest to tak istotne? Pomaga ludziom dowiedzieć się więcej o sobie, docenić podobieństwa i różnice, lepiej zrozumieć swoje role i rozwinąć umiejętności efektywniejszej współpracy. Dzięki temu praca w zespole jest „bardziej ludzka”.

Wszystkie formy team buildingu, w tym imprezy firmowe lub wyjazdy stanowić mogą rodzaj benefitu, który oprócz warunków finansowych może stać się kluczowym czynnikiem przywiązującym pracownika do organizacji i zmniejszającym rotację – tłumaczy Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka Dworu Korona Karkonoszy.

Coraz więcej pracodawców ma tego świadomość – wartość inwestycji w świadczenia pozapłacowe, które pomagają zdobyć i utrzymać pracowników, wzrosła prawie do 12,2 miliarda złotych (czyli o prawie miliard w porównaniu do roku 2018). Te liczby mówią same za siebie. 

A może wyjazd firmowy?

Na rynku istnieje wiele rodzajów propozycji mających na celu budowanie zespołu. Jednym z nich jest zorganizowanie wyjazdu firmowego poza miasto, z dala od miejsca pracy. Zalety? Pracownicy będą mieli okazję poznać się od innej strony, w nowym środowisku, „bez krawata”. Warto jednak dostosować aktywność do rodzaju uczestników, którzy mają w niej brać udział. 

Każda impreza firmowa powinna być „szyta na miarę” – tłumaczy Joanna Hoc-Kopiej – Wynika to z różnorodności branż, wieku pracowników, czy funkcjonującą wewnątrz kulturą organizacyjną. Dlatego warto poszukać miejsc, w których będzie możliwość wyboru różnorodnych form spędzania czasu wolnego – od przeprowadzenia krótkiego szkolenia, przez organizację zajęć typowo z team buildingu, aż po wspólną aktywność sportową. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z atrakcji wynikających z położenia miejsca, w którym przebywać będą uczestnicy.

Simon Sinek powiedział kiedyś: Wyobraźmy sobie świat, w którym większość ludzi budzi się każdego dnia, są zainspirowani aby pójść do pracy, będąc tam – odczuwają komfort, a wracając do domu na koniec dnia – czują się spełnieni i usatysfakcjonowani swoją pracą. 

Odpowiednio zaprojektowany event z naciskiem na team building pozwoli zapewnić taki efekt. Przekonaj się sam – zorganizuj wyjazd firmowy budujący relacje.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Rekrutacja i onboarding w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa wystawiła na próbę wiele firm, a także działy HR, które musiały zweryfikować swoje możliwości pracy w nowej rzeczywistości. Szybko okazało się, że skuteczne zatrudnianie nowych pracowników jest możliwe zdalnie.
więcej

Firmy nie potrzebują influencerów. Pracownik to najlepszy ambasador marki

Opinie pracowników w mediach społecznościowych o swojej firmie to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o pracodawcy. Posty pracowników dotyczące organizacji to także magnes dla partnerów biznesowych i kandydatów do pracy – szacuje się, że osiem na dziesięć osób ufa rekomendacjom szeregowych pracowników, a nie ich szefom. To powód, by starania o wizerunek zacząć od środka firmy.