Connect with us

BBC pracuje nad swoim asystentem głosowym – Beep

AUTOMATYZACJA

BBC pracuje nad swoim asystentem głosowym – Beep

Siri i Asystent Google nie rozpoznaje specyficznych akcentów Brytyjczyków, dlatego BBC planuje budowę własnego asystenta głosowego o nazwie Beep. Nie będzie to kolejny głośnik, a oprogramowanie, które mogłoby zostać wdrożone w rozwiązaniach oferowanych na rynku przez innych producentów.

Beep, bo tak projekt się nazywa ma stanowić gotowe do wdrożenia oprogramowanie rozpoznające specyficzne akcenty i dialekty języka angielskiego obecne na Wyspach Brytyjskich. O planach BBC jak pierwsza poinformowała redakcja The Guardian. Jak podaje dziennik – nad rozwiązaniem pracują już od pewnego czasu inżynierowie zatrudnieni przez publicznego nadawcę. Platforma ma trafić na rynek już w przyszłym roku.

Beep ma być oprogramowaniem wykorzystywanym głównie przez BBC, ale spółka nie wykluczyła licencyjnego udostępniania innym firmom.  Jak informuje dziennik The Guardian – Beep nie będzie alternatywą dla Siri czy Cortany. Nie będzie też wyręczał Asystenta Google – chociaż dopuszczana jest opcja integracji obu rozwiązań.

Jeśli jesteście ciekawi jaki język angielski znacie, a jakim językiem mówi się w różnych regionach Wielkiej Brytanii, koniecznie zobaczcie poniższy film:

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE