BBC pracuje nad swoim asystentem głosowym – Beep

Siri i Asystent Google nie rozpoznaje specyficznych akcentów Brytyjczyków, dlatego BBC planuje budowę własnego asystenta głosowego o nazwie Beep. Nie będzie to kolejny głośnik, a oprogramowanie, które mogłoby zostać wdrożone w rozwiązaniach oferowanych na rynku przez innych producentów.

Beep, bo tak projekt się nazywa ma stanowić gotowe do wdrożenia oprogramowanie rozpoznające specyficzne akcenty i dialekty języka angielskiego obecne na Wyspach Brytyjskich. O planach BBC jak pierwsza poinformowała redakcja The Guardian. Jak podaje dziennik – nad rozwiązaniem pracują już od pewnego czasu inżynierowie zatrudnieni przez publicznego nadawcę. Platforma ma trafić na rynek już w przyszłym roku.

Beep ma być oprogramowaniem wykorzystywanym głównie przez BBC, ale spółka nie wykluczyła licencyjnego udostępniania innym firmom.  Jak informuje dziennik The Guardian – Beep nie będzie alternatywą dla Siri czy Cortany. Nie będzie też wyręczał Asystenta Google – chociaż dopuszczana jest opcja integracji obu rozwiązań.

Jeśli jesteście ciekawi jaki język angielski znacie, a jakim językiem mówi się w różnych regionach Wielkiej Brytanii, koniecznie zobaczcie poniższy film:

Total
1
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Pełna automatyzacja oparta o dane w Ceneo.pl

Eksperci z Sembot.com powołali do życia CENTEO. Pod tą nazwą kryje się aplikacja automatyzująca proces sprzedaży na Ceneo.pl oraz agencja świadcząca usługi z zakresu optymalizacji widoczności na Ceneo.pl.
więcej

Systemy automatyzujące siły sprzedaży są coraz popularniejsze, a pandemia podkreśla korzyści z ich wdrożenia

Systemy Sales Force Automation, wspierające działy handlowe, zyskują coraz większą popularność. Zgodnie z najnowszym raportem Allied Market Research, globalny rynek oprogramowania SFA w 2016 roku wyceniany był na 3,87 bln dolarów. Po 6 latach, w 2023 roku, według analityków ma się on podwoić, do wartości 7,77 bln dolarów. Średni roczny wzrost w tym okresie ma wynieść 10,6 proc.
więcej

Chmura z własnym IQ

Sztuczna inteligencja coraz mocniej przenika do świata dedykowanych biznesowi usług IT. Abstrahując od coraz bardziej inteligentnych chatbotów, przewidywania popytu na produkty i usługi a nawet automatycznego inwestowania na giełdach warto zastanowić się co jeszcze może nam zaoferować jej połączenie z chmurą obliczeniową?