Connect with us

Jabra PanaCast, czyli plug-and-play w 4K

SPRZĘT

Jabra PanaCast, czyli plug-and-play w 4K

Marka umacnia swoją pozycję w dziedzinie rozwiązań audio-wideo dedykowanych biznesowi. Ten wciągający, inteligentny system wideokonferencyjny, działający w czasie rzeczywistym, oferuje obraz panoramiczny 180 stopni, dzięki czemu zapewnia widoczność wszystkim osobom znajdującym się w pomieszczeniu. Jabra PanaCast to znakomite wyposażenie dla nowoczesnych firm, ponieważ dostarczając obraz, dźwięk i niezbędne dane, zaspokaja krytyczne potrzeby współczesnej zdalnej współpracy opierającej się na przekazie wideo.

Portfolio Jabra zawsze koncentrowało się na rozwiązaniach zwiększających wydajność poprzez lepszą koncentrację, konwersację i współpracę. Dzięki Jabra PanaCast Jabra połączy wiedzę w dziedzinie dźwięku z wiodącą technologią wideo, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia związane z prowadzeniem rozmów w niewielkich salach konferencyjnych.

Jabra PanaCast to pierwsze na świecie inteligentne urządzenie z panoramicznym obrazem i trzema kamerami o rozdzielczości 13 megapikseli, które współpracują ze sobą jako jedna, dzięki osadzeniu podstawowej technologii we wbudowanym procesorze Jabra PanaCast Vision. Rozwiązanie z wieloma kamerami zapewnia pełne panoramiczne pole widzenia o zasięgu 180 stopni, gwarantując naturalne wrażenia podczas prowadzenia rozmowy. Panoramiczny obraz pozwala każdemu uczestniczyć w rozmowie w równym stopniu, promuje zdrową dyskusję i stymuluje prawdziwą współpracę pomimo dystansu dzielącego rozmówców.

Dźwięk i obraz dla całego pomieszczenia

Najnowocześniejsze aparaty i mikrofony Jabra PanaCast, technologia łączenia obrazów czwartej generacji  i oprogramowanie Intelligent Vision działają jako jeden system, aby zapewnić optymalną wydajność. Teraz każde pomieszczenie może być wykorzystane do przeprowadzenia wideokonferencji z panoramicznym wideo 4K. Jabra PanaCast umożliwia firmom korzystanie z pełnych przestrzeni konferencyjnych, obejmując o 40% większy obszar niż ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych rozwiązań wideo.

Inteligentne zarządzanie zasobami

Wbudowane technologie wykrywania osób Jabra PanaCast zapewniają możliwość inteligentnej analizy biznesowej poprzez przechwytywanie dokładnych informacji o użytkowaniu i obecności podczas wideokonferencji. W miarę jak systemy AV i IT stają się coraz bardziej zintegrowane, wzrasta potrzeba uzyskania dokładnych danych i wskaźników. Nowy Jabra PanaCast API umożliwi programistom i partnerom wysyłanie zapytań do systemu w celu uzyskania informacji w czasie rzeczywistym, takich jak dane dotyczące liczby osób uczestniczących w spotkaniu.

Zaawansowana sztuczna inteligencja wykorzystuje konwekcyjną sieć neuronową (CNN) do zliczania liczby osób w polu widzenia (do 12 metrów) i dostarcza dane liczbowe, które organizacje mogą wykorzystać do informowania o decyzjach, zmianach w kalendarzu, wykorzystania przestrzeni i zarządzania zasobami, lub do zautomatyzowania zarządzania energią obiektów, takich jak monitory telewizyjne, oświetlenie, sprzęt do wideokonferencji i inne. Technologia będzie dostępna za pośrednictwem Jabra PanaCast API, kompatybilnego z systemem operacyjnym Windows, i może być używana na dużych obszarach, takich jak sale lekcyjne, audytoria i zgromadzenia ogólne.

René Svendsen-Tune, CEO w Jabra, powiedział: „Zawsze docenialiśmy znaczenie solidnej, osobistej interakcji, opracowując każdy produkt z naszego portfolio. Wprowadzenie Jabra PanaCast pokazuje nasze zaangażowanie w pomoc przedsiębiorstwom w osiąganiu optymalnej współpracy i wydajności dzięki technologii dźwięku i obrazu. Teraz pracownicy zdalni oraz uczestnicy zgromadzeni w małych salach konferencyjnych mogą wymieniać się informacjami jeszcze szybciej i pozostawać w bliższym kontakcie, dzięki wysokiej jakości wideo typu plug-and-play.”

Aktywacja niewielkich przestrzeni konferencyjnych

Wiodąca seria głośników konferencyjnych Jabra Speak może być zintegrowana z rozwiązaniami PanaCast, aby jeszcze bardziej zoptymalizować doświadczenie UC, umożliwiając użytkownikom prowadzenie wideo spotkań bez względu na to, gdzie się znajdują, bez kompromisów w zakresie jakości dźwięku. Unikalna technologia Jabra oferuje mikrofon dookólny i dźwięk HD, zapewniając doskonałą słyszalność 360 ​​stopni i odbierając dźwięki pod dowolnym kątem.

Jabra PanaCast stanowi wyjątkową wartość dla środowisk biznesowych, w których funkcjonują niewielkie przestrzenie konferencyjne, spełniając wszystkie kluczowe kryteria nowoczesnej współpracy wideo. Łatwo montuje się na wyświetlaczu cyfrowym lub na ścianie z dostępnym osprzętem montażowym. Połączenie USB pozwala na podłączenie dowolnego kompatybilnego urządzenia w celu natychmiastowej konfiguracji i możliwości zaaranżowania spotkania.

Jabra PanaCast jest kompatybilny z popularnymi rozwiązaniami opartymi na chmurze, w tym Microsoft Teams, Skype, Zoom, Cisco WebEx, Slack, Google Hangouts, GoToMeeting, Unify Circuit, BlueJeans i innymi, dzięki czemu użytkownicy mogą skorzystać z istniejących usług w ciągu kilku sekund, po prostu podłączając urządzenie do portu USB komputera.

– Chcemy rzucić wyzwanie rynkowi rozwiązań wideo i audio dzięki urządzeniu, które oferuje najlepszą jakość dźwięku, obrazu, a także dostarczanych danych. Pierwsze odpowiedzi z rynku są obiecujące: użytkownicy zgłaszają czterokrotny wzrost liczby wideokonferencji i prawie 20% skrócenie czasu trwania spotkań – powiedział dyrektor generalny Jabra, René Svendsen-Tune.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE