Paczka pod kontrolą – śledź trasę nadania

Często wysyłasz paczki lub równie często dokonujesz zakupów za pośrednictwem internetu? Jeżeli tak, wiesz doskonale, jak bardzo denerwująca może być sytuacja, w której przesyłka została już dawno nadana i… nie wiadomo co się z nią dzieje. Jeżeli chcesz zapobiegać takim sytuacjom, warto korzystać z tych form nadania i z takich firm transportowych, w których dostępna jest możliwość sprawdzenia gdzie jest paczka.

Kontrola nad przesyłką – o co w tym chodzi?

Jeżeli zastanawiasz się, czym właściwie jest śledzenie paczek, to odpowiedź jest bardzo prosta. To procedura wdrożona przez danego operatora pocztowego lub firmę kurierską, która sprowadza się do wprowadzania w system informatyczny każdego etapu obsługi danej paczki. Wpisywane są w nią każde istotne operacje, takie jak przyjęcie przesyłki do nadania, czy przekazanie jej do przewożenia. Do tego samego systemu wpisywane są wszystkie etap, jakie przebywa w trakcie swojej „podróży” przesyłka, czyli przyjęcie na magazyn w kolejnych miastach, włącznie z docelowym, a na końcu także fakt odebrania.

Śledzenie paczek – dlaczego warto?

Zauważ, że możliwość sprawdzenia gdzie jest paczka jest nie tylko wygodne, ale i poprawia bezpieczeństwo, zarówno strony nadającej, jak i odbierającej. W praktyce ta pierwsza znacząco zwiększa swoją wiarygodność w sytuacjach, w których odbiorca jest nieufny lub niecierpliwy. Z kolej z punktu widzenia odbiorcy pojawia się możliwość sprawdzania na bieżąco, kiedy z grubsza może spodziewać się dostarczenia przesyłki, co nabiera szczególnie dużej wartości w sytuacjach, w których nie może cały dzień czekać na jej odbiór i chce rozplanować rozkład własnych zajęć.

Kontrola etapu nadania przesyłki może sprawdzić się także w przypadku ewentualnych opóźnień w transporcie – chociaż sam fakt monitoringu sprawia, ze firma pocztowa dba o sprawność procedury nadawczej. Gdyby jednak cokolwiek się stało (odpukać), ewentualne szukanie paczki i proces reklamacyjny także przebiegają sprawniej.

Czy śledzenie paczek jest płatne?

To usługa, którą wielu operatorów po prostu dołącza do usługi przesyłki rejestrowanej (czyli takiej, nad drogą której jest sprawowana kontrola ze strony firmy pocztowej lub kuriera).

Czy sprawdzanie gdzie jest paczka jest skomplikowane?

Na szczęście nie! W przypadku większości firm pocztowych oraz kurierskich wystarczy znać numer samej przesyłki i wprowadzić ją w specjalny formularz, za pomocą którego sprawdzane jest właśnie to, gdzie jest paczka.

Formularz taki zazwyczaj dostępny jest bezpośrednio na stronie operatora pocztowego – tak, jak chociażby w przypadku firmy InPost. Jeżeli chodzi o numer nadania, dysponuje nim osoba lub firma, która paczkę nadała, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odbiorca poprosił ją o jego przekazanie. Czy jednak na pewno? Okazuje się, ze dane przesyłki trafiają także na wskazany przez nadawcę adres e-mail odbiorcy, dzięki czemu ten ostatni ma jeszcze bardziej ułatwione ewentualne śledzenie przesyłki, nie musząc zadawać dodatkowych pytań o wspomniany już numer.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Montaż reklamy zewnętrznej – czy miejsce ma znaczenie?

Mijamy je na każdym kroku, w drodze do pracy, w centrach handlowych oraz w trakcie długich podróży samochodem. Ciche reklamy, które swoim kolorytem skupiają Twoją uwagę, a nie krzykliwym sloganem, bądź melodią, która w radiu i telewizji będzie prześladować Cię przez parę miesięcy.