Bitcoin – porady dla początkujących inwestorów

Przeprowadzone badania pokazują, że już co trzeci Polak rozważa inwestowanie w kryptowaluty. Okazuje się, że decydują o tym różne powody. Niektórzy inwestorzy liczą na szybki zysk, a inni chcą wykorzystać waluty cyfrowe jako zabezpieczenie na przyszłość. Ponadto coraz więcej osób uważa, że Bitcoin może w przyszłości zastąpić tradycyjną walutę.

Przeprowadzone badania pokazują, że już co trzeci Polak rozważa inwestowanie w kryptowaluty. Okazuje się, że decydują o tym różne powody. Niektórzy inwestorzy liczą na szybki zysk, a inni chcą wykorzystać waluty cyfrowe jako zabezpieczenie na przyszłość. Ponadto coraz więcej osób uważa, że Bitcoin może w przyszłości zastąpić tradycyjną walutę. 

Która z kryptowalut przyciąga najwięcej zainteresowanych?

W Polsce od lat niezmiennie króluje Bitcoin. Pozostałe waluty cyfrowe (głównie Litecoin oraz Ethereum) wybiera zdecydowanie mniej osób. Większość inwestorów kupuje monety na polskich giełdach, które cieszą się coraz większym zaufaniem. Przed wybraniem najlepszego miejsca zalecamy dokładne sprawdzenie regulaminu oraz warunków, jakie oferuje giełda. 

gielda laptop

Jak zwiększyć swoje szanse na rynku kryptowalut?

Rosnąca popularność kryptowalut nie jest równoznaczna ze zwiększeniem wiedzy na ich temat. Z przeprowadzonych dotychczas badań wynika, że większość osób nie wie do czego służą. Polacy wciąż nie są świadomi możliwości jakie dają cyfrowe monety. Niewielu spośród naszych rodaków wie, że to akceptowalny środek płatności. Według naszych ustaleń stan wiedzy wygląda podobnie nawet wśród inwestorów. To stanowi dużą barierę w efektywnym czerpaniu zysków na rynku kryptowalut. 

Skuteczny trading wymaga połączenia wielu umiejętności. Liczy się nie tylko wiedza i doświadczenie, ale i cierpliwość oraz refleks. Jednym ze sposobów na ułatwienie pracy tradera jest skorzystanie z profesjonalnych kryptobotów. Przewaga takiego rozwiązania to ciągłe monitorowanie rynku i szybkie dokonywanie najkorzystniejszych transakcji. Jeśli jesteś zainteresowany takim oprogramowaniem, wykonaj dokładny research i sprawdź m.in. opinie o bitcoin profit.

Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dla początkujących inwestorów:

  • przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z korzystaniem z internetu (ograniczenie udostępniania danych, pobieranie tylko sprawdzonych plików, klikanie w bezpieczne linki),
  • zadbaj o przemyślaną strategię inwestycyjną,
  • znajdź bezpieczne miejsce do zakupu kryptowalut,
  • wybierz odpowiedni dla swoich potrzeb oraz bezpieczny portfel Bitcoin.

Osoby, które stawiają pierwsze kroki w inwestowaniu w Bitcoiny powinny próbować zdobyć jak najwięcej wiedzy na ten temat. W tym celu skorzystaj z porad doświadczonego tradera. Wiele osób decyduje się na inwestowanie za pomocą kontraktów, co jest bardzo ryzykowne, jeśli nie posiadamy odpowiedniego przygotowania. Dźwignia finansowa to szansa na wysokie zyski, ale jednocześnie ryzyko proporcjonalnych strat. 

mlody mezczyzna miasto

Jakie błędy najczęściej popełniają początkujący inwestorzy?

Niewiedza początkujących może słono kosztować. Poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, na które warto szczególnie uważać:

1. Nieprzemyślane działania podczas niestabilnego kursu

Kryptowaluty wyróżniają się tym, że ich kurs może wahać się nawet o kilkadziesiąt procent w ciągu jednego dnia. Osoba, która zaczyna inwestować w waluty cyfrowe może ulec panice i w pośpiechu przeprowadzić niekorzystne dla siebie transakcje. W rzeczywistości już niejednokrotnie wróżono Bitcoinowi upadek, a mimo to kurs po kilku godzinach lub dniach znowu szedł w górę.

2. Pojawienie się nowej, obiecującej waluty

Popularność kryptowalut przyciąga oszustów, którzy chcą zarobić na naiwności osób wkraczających na rynek. Ostrzegamy przed nieznanymi walutami, których twórcy obiecują zawrotne zyski. Jeśli nie masz pewności, co do danej oferty, poszukaj informacji w zaufanych źródłach. Nie warto poświęcać uwagi entuzjastycznym, anonimowym recenzjom, na jakie natrafimy w internecie. 

3. Zbyt duże oczekiwania

Osoby, które interesują się kryptowalutami, często nastawiają się na duże i szybkie zyski. Wciąż pojawiają się informacje, że drobne kwoty zainwestowane kilka lat temu w Bitcoiny, obecnie przynoszą zawrotne przychody. W rzeczywistości dla osoby początkującej 5% zysk to już duży sukces. 

4. Inwestowanie zbyt wysokich kwot

Rynek kryptowalut często bywa kapryśny. Osoby niedoświadczone najczęściej ulegają pokusie inwestowania zbyt dużych środków. Szybkie i nieprzemyślane decyzje zazwyczaj kończą się utratą pieniędzy. 

5. Korzystanie z niesprawdzonych kantorów

Kantory dostępne w sieci potrafią przysporzyć różnych problemów. Część z nich posiada problemy z awariami i bezpieczeństwem. Czasami możemy mieć problem z odzyskaniem powierzonych środków. Zanim skorzystasz z danego serwisu, sprawdź czy jest godny zaufania. 

6. Opieranie się na niesprawdzonych źródłach

W internecie natrafimy na różne informacje na temat kryptowalut. Inwestorzy powinni sprawdzać, czy znajdziemy ich potwierdzenie w wiarygodnych portalach branżowych. Polecamy wystrzegania się portali, które podają skrajne informacje o możliwości gigantycznych zysków oraz milionowych strat. 

Przygoda z Bitcoinem nie należy do najprostszych, jeśli jednak zadbamy o odpowiednie przygotowanie mamy szanse na długoterminowe zyski z takiego przedsięwzięcia. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy, korzystania z dostępnych poradników oraz wiedzy doświadczonych traderów. Wkrótce Bitcoin nie będzie miał przed Tobą tajemnic.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Montaż reklamy zewnętrznej – czy miejsce ma znaczenie?

Mijamy je na każdym kroku, w drodze do pracy, w centrach handlowych oraz w trakcie długich podróży samochodem. Ciche reklamy, które swoim kolorytem skupiają Twoją uwagę, a nie krzykliwym sloganem, bądź melodią, która w radiu i telewizji będzie prześladować Cię przez parę miesięcy.