Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

ITMAGINATION ma prawie 100 mln przychodów, rośnie za granicą

W 2018 roku polska firma ITMAGINATION wypracowała 92 mln złotych przychodów, o niemal jedną piątą więcej niż rok wczesniej. Połowa biznesu firmy to projekty realizowane z klientami z zagranicy. Jak szacuje Daniel Arak, jeden z założycieli i Członek Zarządu ITMAGINATION, w tym roku udział ten może wzrosnąć nawet do 70 proc.

W 2018 roku polska firma ITMAGINATION wypracowała 92 mln złotych przychodów, o niemal jedną piątą więcej niż rok wczesniej. Połowa biznesu firmy to projekty realizowane z klientami z zagranicy. Jak szacuje Daniel Arak, jeden z założycieli i Członek Zarządu ITMAGINATION, w tym roku udział ten może wzrosnąć nawet do 70 proc.

W 2018 roku minęło 10 lat od założenia polskiego software house ITMAGINATION. Firma zakończyła rok z zyskiem netto z działalności kontynuowanej na poziomie niemal 4,9 mln złotych. Przychody 4 spółek działających pod szyldem ITMAGINATION wyniosły w 2018 roku łącznie 92 mln złotych.W ujęciu rocznym przychody firmy urosły o prawie 20 proc.

– Po dekadzie na rynku mogę powiedzieć, że jesteśmy stabilnym, dojrzałym biznesem. Fakt, że generujemy gotówkę jest najlepszym tego dowodem. 2018 rok był dla nas biznesowo bardzo dobry. Zawdzięczamy to skutecznej akwizycji nowych projektów i rozwojowi biznesu z już istniejącymi klientami. Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju poprzez współpracę z klientami zagranicznymi. W ostatnich 2 latach przychody z projektów realizowanych poza Polska stanowiły ok. 50 proc. W tym roku spodziewamy się, że udział projektów dla klientów zagranicznych wyniesie ok. 70 proc. Jesteśmy skoncentrowani na tym obszarze – podkreśla Daniel Arak.

Wypracowany przez firmę zysk zostanie przeznaczony na dalszy rozwój działalności międzynarodowej. W Polsce ITMAGINATION ma za sobą realizację wielu złożonych projektów dla największych graczy z sektora bankowego oraz e-commerce – rozumianym jako handel online i tradycyjny. Programiści ITMAGINATION pracują też dla firm z całego świata, od Australii, przez Azję i Europę do Ameryki Północnej. Jak podkreśla Daniel Arak, pod względem geograficznym ITMAGINATION szczególnie interesują Stany Zjednoczone. To tam rozwijają się najbardziej innowacyjne fintechy i tam rodzą się cyfrowe rewolucje dla takich branż, jak np. motoryzacja.

– Mamy ogromne szczęście, bo nasz zespół realizuje projekty dla najbardziej ekscytujących firm międzynarodowych – w tym jednorożców rozwijających innowacyjne usługi i zmieniające rynki na których działają – podkreśla Daniel Arak. – Klienci doceniają nasze kompetencje i doświadczenie, m.in. w dużych projektach outsourcingowych. Coraz cześciej pracujemy z nimi w modelu Innovation as a Service – wypracowując wspólnie nowe modele biznesowe i ścieżki rozwoju, wykorzystując najnowsze technologie, które bazują na Big Data, Data Analytics i prognozowaniu behawioralnym – dodaje. 

Rozwój zagranicznych projektów firmy, podobnie jak konkurencyjnych polskich software houses, wspiera zapotrzebowanie na wysokiej jakości, optymalne pod kątem ceny usługi off i nearshoringu ze strony zagranicznych podmiotów. Polska jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla firm poszukujących wysokiej jakości programistów. W 2016 roku Hackerrank uznał Polskę za 3 najlepszy rynek jeśli chodzi o jakość deweloperów (po Chinach i Rosji).

ITMAGINATION to polski software house, należący do najbardziej dynamicznych uczestników rynku usług IT. Firma specjalizuje się w tworzeniu dedykowanego oprogramowania i systemów analizy danych Business Intelligence oraz outsourcingu. Świadczy usługi informatyczne dla międzynarodowych firm, banków oraz instytucji sektora finansowego, handlowego, budowlanego, energetycznego i technologicznego.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy