Connect with us

Nowatorskie rozwiązanie automatyzujące w branży IT

TECHNOLOGIE

Nowatorskie rozwiązanie automatyzujące w branży IT

Rynek oprogramowania do automatyzacji i orkiestracji zadań informatycznych kwitnie. Według raportu Gartnera jego globalna wartość to ponad 282 mln USD. Do roku 2023 r. 75% globalnych przedsiębiorstw wdroży, co najmniej jedno z takich rozwiązanie, co stanowić będzie znaczny wzrost w porównaniu do poziomu wynoszącego aktualnie mniej niż 20%. W Polsce pionierem takich rozwiązań jest system AutomateNOW! – platforma do automatyzacji procesów IT, stworzona w Polsce i wdrażana przez  InfiniteDATA. Klientami firmy są takie marki jak: mBank, AliorBank, Orange, Polkomtel, Aviva, Millenium Bank, Procter & Gamble, HP czy Credit Agricole.

Na świecie liderami w tej dziedzinie są kraje Ameryki Północnej, a najbardziej znanymi platformami: BMC Control-M, IBM Tivoli Workload Automation czy Computer Associates Automic/Autosys. Z usług tych rozwiązań korzystają na całym świecie praktycznie wszystkie czołowe firmy z branż finansowej, telekomunikacyjnej, handlowej i usługowej  oraz liczne szkoły, uniwersytety, instytucje państwowe i szpitale. W Polsce technologia automatyzacji oprogramowania dla firm nie jest jeszcze aż tak znana i popularna. 

 – AutomateNOW! to bardzo elastyczny i wysoce wydajny system do automatyzacji procesów IT, wspierany zaawansowanymi algorytmami analitycznymi, działający praktycznie w dowolnym środowisku: on-premise, wirtualnym czy chmurze publicznej.  Jest prosty, przejrzysty, wydajny i skalowalny, dzięki czemu z łatwością może korzystać z niego także użytkownik nieposiadający zaawansowanej wiedzy technicznej w średniej lub dużej firmie. Dzięki elastycznej i otwartej architekturze, może integrować się i zarządzać praktycznie dowolnymi rozwiązaniami i platformami informatycznymi. Klienci cenią sobie zaoszczędzony czas, jaki dają zaawansowane mechanizmy automatyzacji, harmonogramowania i monitorowania zadań informatycznych  wspierających procesy biznesowe.  System oferuje też jeden punkt zarządzania i kontroli pomiędzy wszystkimi systemami informatycznymi, czego efektem jest oszczędność czasu i pieniędzy, oraz mniejsze ryzyko wystąpienia incydentów Wdrożenie AutomateNOW! przypomina układanie klocków LEGO – daje nieograniczone możliwości zarządzania i integracji z systemami IT, a niektóre zastosowania i pomysły naszych klientów samych nas zaskakują niemal codziennie – mówi Mirosław Andziak, partner zarządzający w InfiniteDATA.

Światowi klienci używający technologii Enterprise Workload Automation narzekają jednak na wysokie koszty związane z wdrażaniem i funkcjonowaniem tych systemów oraz na długie oczekiwania 
na aktualizację dostosowaną do nowych wymogów, technologicznych i biznesowych. Ich problemem jest też to, że korzystanie z większości z nich wymaga specjalistycznej wiedzy i ogranicza się do działów informatycznych. AutomateNOW! burzy te ograniczenia. Prostota użytkowania, wraz z zastosowanymi mechanizmami bezpieczeństwa pozwala na dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców spoza działów IT. 

– My na swój sposób demokratyzujemy automatyzację w firmie – mówi Mirosław Andziak. – Ze względu na to, że InfiniteDATA skupia się wyłącznie na rozwoju i wsparciu swojego rozwiązania,  jest ono stale aktualizowane i dopasowywane do nowych wyzwań, przed którymi stają firmy, ich pracownicy i użytkowane przez nich systemy. To pokazuje, że rozwiązania, których prekursorem jest AutomateNOW!  czeka progres.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE