Connect with us

Jak działa śledzenie przesyłek?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak działa śledzenie przesyłek?

Dzięki śledzeniu przesyłek możemy w łatwy sposób dowiedzieć się, co się właściwie dzieje z naszą paczką. Z możliwości tej korzystają niemal wszyscy wysyłający rzeczy za pomocą kuriera. Opcja ta wydaje się wręcz obligatoryjna w działaniu każdej firmy kurierskiej: swego czasu nawet Poczta Polska wprowadziła takie rozwiązanie, widząc, że może przegrać z kurierami na tym polu.

Śledzenie przesyłek pozwala nam przede wszystkim na dowiedzenie się, czy nasza paczka została w ogóle wysłana. O tym, gdzie się znajduje, informować nas będą odpowiednie narzędzia zawarte na stronie danej firmy kurierskiej. Niemal każdy przewoźnik tego rodzaju ma bowiem wbudowaną opcję, pozwalającą na wpisanie numeru przesyłki, a następnie, dowiedzeniu się, gdzie się ona właściwie znajduje.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość dowiedzenia się, w jakim terminie nasza paczka zostanie dostarczona. Zazwyczaj dostarczający poinformuje nas mailem – tak jest w przypadku InPostu – o tym, że o danej godzinie, w danym dniu, kurier o takim imieniu spróbuje dostarczyć nam przesyłkę do rąk własnych. W ten sposób możemy zaplanować sobie czas. Ponadto, kurier będzie zazwyczaj miał nasz numer telefonu. Dzięki temu będziemy mogli ustalić godzinę odbioru ponownie.

Śledzenie przesyłek dzieli się na pewne etapy

Wróćmy do samej paczki. Musimy pamiętać o tym, że status przesyłki nie zmienia się w sposób regularny: wszystko przewożone jest przez ludzi i pewne opóźnienia są czymś naturalnym, choć nie muszą wcale zdarzać się często. Nasza paczka jest kierowana z obiektu do obiektu, gdzie zostaje przeskanowana i dochodzi do aktualizacji jej statusu.

Śledzenie przesyłek pozwala nam określić, czy paczka trafiła do sortowni w miejscu wysyłki, czy dojechała już do sortowni znajdującej się bliżej naszego miejsca zamieszkania, czy wyjechała właśnie z kurierem. Wszystko to możemy stale monitorować, dlatego możemy mniej więcej dowiedzieć się, kiedy dotrze na miejsce.

Czy moja paczka jest bezpieczna?

Śledzenie przesyłek nie pozwala nam na śledzenie stanu paczki. Co prawda, jeśli wskutek wydarzeń losowych zostałaby uszkodzona, kurier z pewnością by nas o tym poinformował. Tym niemniej, firmy kurierskie dbają bardzo o to, żeby nasza przesyłka dojechała do nas w takim stanie, w jakim wyjechała od nadawcy. Historie o tym, jak to kurierzy rzucają paczkami i grają nimi w piłkę, można włożyć między bajki: konkurencja po prostu bardzo dba o to, żeby inne firmy miały jak najgorszą opinię. My możemy w razie czego zgłosić reklamację, jeśli nie będziemy zadowoleni.

Czytaj dalej
Reklama
Może to także Ciebie zainteresuje...
Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE