Facebook pracuje nad własnym asystentem głosowym

Facebook pozazdrościł Google, Amazonowi i Microsoft i sam postanowił rozpocząć prace nad własnym asystentem głosowym. Dzisiaj oficjalnie potwierdził, że prace nad własnym asystentem trwają.

Facebook pozazdrościł Google, Amazonowi i Microsoft i sam postanowił rozpocząć prace nad własnym asystentem głosowym. Dzisiaj oficjalnie potwierdził, że prace nad własnym asystentem trwają.

Według dziennikarzy CNBC, Facebook nad własnym asystentem głosowym pracuje od 2018 roku. Zespół pod kierownictwem Ira Snyder rozpoczął już nawet rozmowy z dostawcami inteligentnych głośników, która – jak zakładają dziennikarze – może być już niemal gotowa do wypuszczenia na rynek nowego produktu. Redakcja Tech Times sugeruje, że nowy projekt Facebooka i sam asystent może nazywać się Verg.

Zdaniem jednak Reuters, Facebook chce rozwijać swojego asystenta głosowego głównie dla swoich zestawów słuchawkowych Oculus, przyszłych urządzeń AR/VR nad którymi portal od dłuższego czasu już pracuje. Asystent głosowy ma także wspierać inteligentny interfejs samego Facebooka.

Facebook ma już za sobą doświadczenia w rozwijaniu asystentów AI, ale żaden z nich nie był w stanie rywalizować z Alexą lub Siri. Już w 2015 roku firma Zuckerberga uruchomiła asystenta M dla programu Messenger, który ostatecznie został zarzucony w zeszłym roku.

Nieoficjalne informacje mówią, że Facebook może współpracować z inżynierami Amazona, gdyż system opracowywany przez zespół Snyder nie radzi sobie z bardziej złożonymi pytaniami i musi posiłkować się Alexą Amazona.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Sztuczna inteligencja: trendy na 2021 rok

Analizując nadchodzące trendy w obszarze sztucznej inteligencji (AI), nie można nie zwrócić uwagi na pandemię, która zdominowała ostatni rok i wpłynęła na wszystkie aspekty życia ludzi na całym świecie. Jak wynika z badań Capgemini, ponad połowa firm oferujących usługi finansowe prowadzi prawie 40 proc. interakcji z klientem przy wsparciu AI.
więcej

65% Polaków nie obawia się utraty pracy w wyniku automatyzacji

Według danych GUS do 2050 r. liczba ludności Polski zmniejszy się o 4,4 mln osób. Mediana wieku ludności wyniesie ponad 52 lata, czyli o ok. 11 lat więcej niż obecnie, co oznacza, że ponad połowa mieszkańców Polski będzie miała ponad 50 lat. Tworzącą się w ten sposób lukę demograficzną na rynku pracy mogłyby przynajmniej w części zapełnić boty, do których polskie społeczeństwo jest coraz bardziej przychylne.
więcej

Colt wprowadza oparte na chmurze rozwiązanie telefoniczne dla Microsoft Teams

Rozwiązanie Direct Routing od Colt, oferowane jako usługa w chmurze, pomaga przedsiębiorstwom szybko uruchomić połączenia PSTN (Publicznej Przełączanej Sieci Telefonicznej) w usłudze Teams. Znacznie usprawnia to komunikację zespołów, które ze względu na pandemię, zmuszone są odbywać spotkania online.