Connect with us

Uciekaj z 7-ki póki możesz i kosztuje to Ciebie najmniej!

TECHNOLOGIE

Uciekaj z 7-ki póki możesz i kosztuje to Ciebie najmniej!

Microsoft na różne sposoby próbuje zachęcić użytkowników komputerów do migracji na najnowsze systemy operacyjne. Ostatnio wypowiedział „wojnę” posiadaczom Windows 7 i 8.1. Powód? Bezpieczeństwo.

W Polsce z Windows 7 korzysta około 16% komputerów. Windows 8.1 – to 20% – jak podaje Gemius w ostatnim, styczniowym badaniu użytkowników internetu. Widać wyraźnie, że system w wersji 7 nadal cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników zarówno domowych jak i biznesowych. Największa migracja na wyższy system nastąpiła w chwili, gdy Microsoft zaproponował darmową migrację z 7 oraz 8.1 na 10.Wprawdzie akcja spopularyzowała najnowszą wersję „okienek”, ale nadal nie brakuje zwolenników poprzednich systemów czego dowodem są wspomniane badania Gemius.

– Jedną z najważniejszych przyczyn, dla których warto zapłacić za Windows 10 jest bezpieczeństwo. Twórcy nowego oprogramowania są bogatsi o sześć lat doświadczeń w walce z cyberprzestępcami, stąd najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu posiada nowsze zabezpieczenia wewnętrzne niż Windows 7 – mówi Jacek KotyniaSoftware Business Unit w firmie Senetic

Windows 7 miał swoją premierę dziesięć lat temu. Jak powszechnie wiadomo koncern z Redmond powoli wygasza wsparcie dla tego systemu operacyjnego.  O ile „ósemka” będzie wspierana do stycznia 2023 roku, o tyle „siódemka” tylko do 14 stycznia 2020 roku.  

W Polsce w outsourcingowych call center króluje właśnie system Windows 7. Ma go prawie co drugi outsourcer. 

Według serwisu zdnet.com przedsiębiorcy, którzy nie rozstaną się z Windows 7 Enterprise, otrzymają ofertę płatnych usług. W pierwszym roku obowiązywania umowy będą płacić 50 dolarów za urządzenie, w kolejnym roku stawka wzrośnie dwukrotnie, zaś w trzecim aż do 200 dolarów.  Jeszcze drożej trzeba będzie zapłacić za wsparcie techniczne dla Windows 7 Pro. 

– Wysokie ceny za wsparcie Windows 7 po 14 stycznia 2020 roku nie są przypadkowe.  Microsoft zamierza w ten sposób zmobilizować użytkowników biznesowych do korzystania z Windows 10. Uważam, że przedsiębiorcy powinni zdecydować się na taki krok nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również kompatybilności „dziesiątki” z nowymi systemami – podkreśla Kotynia

System operacyjny Windows 10 posiada szereg innowacji poprawiających wydajność systemu, zarządzanie pamięcią i zmniejszających awaryjność. Wraz z jego wdrożeniem klienci otrzymują dostęp do funkcjonalności niedostępnych w innych wersjach okienek, takich jak asystent głosowy Cortana, inteligentnego logowania Windows Hello, narzędzia do rysowania Windows Ink czy przeglądarki Edge. 

Nie bez znaczenia jest fakt, iż komputery przeznaczone dla systemu Windows 7 mają co najmniej siedem lat. Tej klasy sprzęt może mieć problemy nie tylko z obsługą OS oraz innych aplikacji. 

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE