Connect with us

Plantronics wprowadza Calisto

SPRZĘT

Plantronics wprowadza Calisto

Firma Plantronics wprowadza na rynek  przenośny, osobisty zestaw głośnomówiący Calisto 3200 i Calisto 5200. Mona go będzie podłączyć do komputera lub urządzenia mobilnego. Oferujące dźwięk 360 stopni, a także charakteryzujące się prostą konstrukcją typu plug-and-play urządzenia Calisto 3200 i Calisto 5200 umożliwiają pojedynczym użytkownikom, a nawet grupom osób, prowadzenie profesjonalnych telekonferencji z dowolnego pomieszczenia, również poza siedzibą firmy.  

Oba modele Calisto są wyposażone w wielokierunkowe, pełnozakresowe mikrofony 360 stopni zapewniające podczas rozmów wyraźny, wysokiej jakości dźwięk. Aparaty są łatwe w obsłudze dzięki przyciskom, wizualnym wskaźnikom stanu, jak również komunikatom głosowym i alertom o wyciszeniu, które natychmiast informują o stanie połączenia.

Według badania przeprowadzonego w 2018 roku przez Oxford Economicstylko 30 proc. pracowników uważa, że ich firma ma odpowiednie pomieszczenia do prowadzenia rozmów indywidualnych lub telekonferencyjnych. Wobec tego często pracują oni zdalnie poza biurem. Do komunikacji z kolegami z pracy czy klientami potrzebują zatem odpowiednich narzędzi, które działają w dowolnym miejscu.   

Ponad dwie trzecie osób na świecie pracuje poza biurem co najmniej raz w tygodniu, a osoby pracujące w biurach też potrzebują rozwiązań umożliwiających komunikację w podróży. Najnowsze zestawy głośnomówiące Calisto umożliwiają prowadzenie telekonferencji w dowolnym miejscu i dają pewność, że zarówno my będziemy wyraźnie słyszeć naszych rozmówców, jak i oni nas.  

Shantanu Sarkar, Executive Vice President, Headset Business Unit, Plantronics

Urządzenie Calisto 3200 może być podłączone do komputerów PC i Mac oraz tabletów za pomocą kabla USB, natomiast zestaw Calisto 5200 można ponadto podłączyć do smartfona kablem audio 3,5 mm. Aby wydłużyć czas pracy akumulatora, Calisto 5200 wyłącza się automatycznie po odłączeniu od smartfona. Calisto 5200 może działać do 30 godzin bez konieczności ładowania akumulatora, co umożliwia przeprowadzenie w podróży wielu rozmów jednego dnia. Oba urządzenia są dostępne w wariantach USB-A i USB-C, mają system zarządzania okablowaniem i są dostarczane z futerałem ułatwiającym ich przewożenie. 

Zarówno Calisto 3200 jak i Calisto 5200 są kompatybilne z Plantronics Manager Pro, wiodącym w branży rozwiązaniem Plantronics w chmurze przeznaczonym dla specjalistów IT. Usługa ta umożliwia zarządzanie urządzeniami audio i dostarczanie pomocy technicznej ich użytkownikom z jednej centralnej lokalizacji. Dostarcza też cenne informacje pomagające zapewnić jednolitą, wzorcową komunikację i wysoką jakość dźwięku z urządzeń. Usługa Plantronics Manager Pro jest sprzedawana oddzielnie.

Produkt dostępny jest na razie w USA. Ale istnieje możliwość złożenia zamówienia u dystrybutorów marki Plantronics.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE