Connect with us

Fujitsu napędza transformację centrów danych dzięki hiperkonwergentnej infrastrukturze SAP HANA

TECHNOLOGIE

Fujitsu napędza transformację centrów danych dzięki hiperkonwergentnej infrastrukturze SAP HANA

Fujitsu prezentuje nowe rozwiązanie infastruktury hiperkonwergentnej dedykowanej platformie SAP HANA. System Fujitsu PRIMEFLEX for VMware vSAN oferuje korzyści płynące z integracji odpowiedniej mocy obliczeniowej, systemów pamięci masowej i rozwiązań sieciowych. Co istotne, całe rozwiązanie zarządzane jest za pomocą jednej konsoli administracyjnej.

Oznacza to, że firmy mogą korzystać z infrastruktury zbliżonej do chmury poprzez wirtualizację całych centrów danych obsługujących wszystkie rozwiązania – w tym aplikacje SAP i inne aplikacje biznesowe działające na bazie SAP HANA – na wspólnej puli zasobów.

W rezultacie wysokowydajne aplikacje mogą być skalowane w zależności od zapotrzebowania, z korzyścią dla jednolitego zarządzania infrastrukturą. Optymalizacja zasobów lokalnych zapewnia oszczędności kosztów i zwiększa wydajność aplikacji przetwarzających duże ilości danych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą planować elastyczny rozwój rozwiązań SAP zgodnie z wymaganiami ery cyfrowej. Podejście hiperkonwergencyjne stanowi wstęp do przyszłej integracji chmury obliczeniowej.

Fujitsu PRIMEFLEX for VMware vSAN jest kompleksowym rozwiązaniem infrastrukturalnym zbudowanym w oparciu o najlepsze w swojej klasie komponenty, w tym wysokowydajne, czterogniazdowe serwery Fujitsu PRIMERGY x86, które doskonale sprawdzają się w testach porównawczych, oraz wiodące na rynku oprogramowanie wirtualizacji VMware vSAN. Rozwiązanie obsługuje serwery czterogniazdowe i jest w pełni zoptymalizowane pod kątem SAP HANA oraz aplikacji, które wykorzystują bazy danych, na przykład do analizy informacji w czasie rzeczywistym.

Fujitsu PRIMEFLEX for VMware vSAN oferuje szereg opcji zarządzania infrastrukturą. Uproszczona obsługa centrum danych poprzez zintegrowany pakiet zarządzania serwerami Fujitsu ServerView umożliwia zaawansowane monitorowanie i zarządzanie wszystkimi krytycznymi komponentami sprzętowymi. Fujitsu Software Infrastructure Manager daje organizacjom możliwość scentralizowanej kontroli nad całymi centrami danych, podczas gdy Fujitsu Software Enterprise Service Catalog Manager jest rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą przekształcić swoją infrastrukturę wirtualną w hybrydowe środowiska chmury obliczeniowej. Kompleksowy pakiet usług konsultingowych, integracyjnych i wsparcia technicznego firmy Fujitsu dodatkowo usprawnia wdrożenie i obsługę Fujitsu PRIMEFLEX for VMware vSAN.

Cena i dostępność

Fujitsu PRIMEFLEX for VMware vSAN jest dostępny w Polsce bezpośrednio od Fujitsu i poprzez partnerów handlowych. Ceny różnią się w zależności od konfiguracji.

Karol Bancerz

Z branżą call center związany od 14 lat. Od prawie 12 lat prowadzi CCNEWS.pl, pierwszy, największy i najpopularniejszy w Polsce vortal o customer care. Zarządzał wieloma projektami telemarketingowymi dla operatorów telefonii komórkowej, linii lotniczych i towarzystw ubezpieczeniowych. Ostatnio odpowiedzialny był za nadzorowanie procesu wydawania wiz przez konsulaty USA dla obywateli Polski, Rosji, Białorusi i Litwy. Zwolennik zrównoważonego rozwoju biznesu ze wsparciem sztucznej inteligencji. Obecnie bloger, dziennikarz, przedsiębiorca – baczny obserwator zmieniających się trendów w obsłudze klienta. Prezes zarządu Belocal Polska Sp. z o. o. oraz członek zarządu Polskiego Instytutu Wiedzy Praktycznej - właściciela platformy WIEDZAPRAKTYCZNA.pl.

Skomentuj

POPULARNE