Connect with us

745 mld USD na IoT

TECHNOLOGIE

745 mld USD na IoT

Internet rzeczy coraz częściej pojawia się w różnych branżach, administracji rządowej i codziennym życiu obywateli. Obserwujemy, jak dane generowane przez podłączone do sieci urządzenia pomagają firmom działać wydajniej, kontrolować procesy biznesowe i podejmować decyzje w czasie rzeczywistym.

Wzrost popytu na sprzęt  Internetu rzeczy (IoT) nadal będzie się utrzymywać. International Data  Corporation (IDC) szacuje, że  inwestycje  na  te produkty będą w tym roku stanowić wzrost o ponad 15% w porównaniu z 2018 r. Jeśli tendencja się utrzyma w kolejnych latach, IoT skonsoliduje swoją pozycję rynkową i osiągnie 1 bilion dolarów w 2022 r. – prognozuje IDC.

Szacuje się, że głównymi inwestorami w rozwiązania IoT będą przemysły: motoryzacyjny, meblowy, zabawkarski, lotniczy oraz wytwarzający smartfony, procesy produkcyjne, transport i przemysł narzędziowy.

Dla konsumentów dostęp do danych zmienia sposób, w jaki gromadzą wiedzę na temat statusu gospodarstwa domowego, pojazdów i członków rodziny, a także ich własnego zdrowia i kondycji. Następny rozdział internetu rzeczy właśnie się rozpoczyna – twierdzą eksperci. I dodają, że obserwujemy teraz przechodzenie od cyfrowego postrzegania fizycznego środowiska do pełnej integracji człowieka z otaczającym światem. 

Rok 2019 będzie okresem dużych wydatków konsumpcyjnych na domowe gadżety i osobiste usługi wellness. Coraz więcej i głośniej będzie się też mówiło o pojazdach autonomicznych. Inteligentne domy, automatyka domowa i inteligentne urządzenia napędzać będą rozwój tej branży, czyniąc ją najszybciej rozwijającym się sektorem – powiedział przedstawiciel IDC.

Internet rzeczy, w obecnym stanie, jest przestrzenią bardzo podatną na ataki cybernetyczne. Stosowane przez producentów sprzętu domyślne hasła administratora oraz niedbale prowadzone testy bezpieczeństwa są przyczyną potencjalnych zagrożeń, o czym najlepiej wiedzą sami cyberprzestępcy. 

Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken

Ilość ataków hakerskich z wykorzystaniem podatnych na włamania urządzeń internetu rzeczy (IoT) stale rośnie. Experci twierdza, że problem będzie się nasilał, dopóki konsumenci i producenci nie zaczną przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Obecnie najpopularniejszymi celami ataków hakerskich są domowe routery oraz urządzenia monitorujące (np.: kamery IP, rejestratory obrazu DVR) i serwery plików NAS. Producenci oraz użytkownicy dopuszczają się licznych zaniedbań, które skrzętnie wykorzystują hakerzy, starając się przejąć kontrolę nad inteligentnymi urządzeniami – dodaje przedstawiciel Bitdefender.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE