Connect with us

Prokuratura stawia zarzuty. Maciej O. członkiem grupy przestępczej?

AKTUALNOŚCI

Prokuratura stawia zarzuty. Maciej O. członkiem grupy przestępczej?

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała pod koniec listopada do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia w sprawie Sebastiana W. Wśród oskarżonych znalazł się Maciej O.

Aktem oskarżenia objęto łącznie 50 oskarżonych. W 11 przypadkach stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Od kwietnia br. w areszcie przebywa m.in. Maciej O., prezes Unified Factory S.A. Jak podała prokuratura, materiał dowodowy w przedmiotowej sprawie obejmuje ponad 300 tomów akt głównych oraz ponad 400 tomów załączników.

W wyniku działalności grupy przestępczej kierowanej przez Sebastiana W. doszło do narażenia na uszczuplenie należności publicznoprawnych w kwocie 192 951 902,01 zł w ramach tzw. karuzel VAT.

W przypadku spółki Unified Factory S.A., notowanej na rynku New Connect Giełdy Papierów Wartościowych (aktualnie obrót akcjami tej spółki został zawieszony) wg. oskarżenia prokuratury dochodziło do „sztucznego podwyższania obrotów tej spółki, celem wzmożenia zainteresowania inwestorów akcjami podmiotu (w tym poświadczania nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowych w dokumentacji oraz przestępstw tzw. prania brudnych pieniędzy)”.

Treść komunikatu dotyczącego aktu oskarżenia znajduje się tutaj.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE