Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Lead Response Time

inaczej LRT, średni czas odpowiedzi od wysłania zapytania przez klienta do chwili otrzymania przez niego odpowiedzi ze strony pytanego (najczęściej firmy/marki). LRT liczony jest w jednostkach czasu. Panuje powszechne przekonanie, że im szybsza odpowiedź na kontakt klienta (pytanie) tym lepszy wynik finalny w postaci zadowolenia klienta, jego decyzji o zakupie etc. Poniecznie posłuchaj programu K2 Podcast na temat LRT dostępnego tutaj.

5 miejsc, od których zaczniesz szukanie pracy w call center

Myślisz o wejściu na rynek pracy? Chcesz rozpocząć karierę w call center? A może w obsłudze klienta czujesz się jak ryba w wodzie, dlatego poszukujesz nowych perspektyw rozwoju w tej samej branży? Niezależnie od tego, na którym szczeblu kariery jesteś, powinieneś wiedzieć, gdzie czają się najciekawsze i najbardziej atrakcyjne oferty pracy.

Myślisz o wejściu na rynek pracy? Chcesz rozpocząć karierę w call center? A może w obsłudze klienta czujesz się jak ryba w wodzie, dlatego poszukujesz nowych perspektyw rozwoju w tej samej branży? Niezależnie od tego, na którym szczeblu kariery jesteś, powinieneś wiedzieć, gdzie czają się najciekawsze i najbardziej atrakcyjne oferty pracy.

Rynek wciąż nie może nasycić się pracownikami z branży call center. Dlatego firmy bezustannie poszukują kandydatów zwłaszcza na stanowiska konsultantów. Tymczasem nad działami HR krąży widmo dużej rotacji. Dlatego kadry zachodzą w głowę, jak znaleźć solidnego i rzetelnego pracownika, zapuszczając się z ofertami w najodleglejsze zakątki internetu.

W każdym razie, jeżeli już podjąłeś decyzję, że szukasz pracy w call center, prawdopodobnie interesują Cię perspektywy rozwoju, jak również sam fakt, jak potoczą się losy Twojej kariery w ciągu kilku najbliższych lat. Nie dziwi więc, że kandydaci zastanawiają się, gdzie i jak szukać, żeby dobrze znaleźć.

1. Strony internetowe firm

Poszukiwanie pracy w zakładce Praca/Kariera na stronach firm to jedna z najlepszych i najskuteczniejszych metod poszukiwania pracy. Być może masz na oku kilka przedsiębiorstw, w których chciałbyś rozwijać swoją karierę. Jeśli tak, koniecznie skorzystaj z tej ścieżki. Wiele firm na bieżąco aktualizuje ogłoszenia na swoich stronach, toteż w tym miejscu zyskasz dostęp do najświeższych ofert bez żadnych pośredników.

2. Rekomendacje znajomych

Prawdopodobnie każdy z nas znajdzie w kręgu znajomych osobę, która ma za sobą przygodę w call center. Obsługa klienta to dość popularny sektor, toteż istnieje spora szansa, że Twój bliższy lub dalszy znajomy wybrał właśnie tę ścieżkę kariery.

Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, abyś poprosił go o polecenie, tym bardziej gdy ceni sobie tę pracę, ludzi i panującą w niej atmosferę. Tak się akurat składa, że rekrutacja przez rekomendacje staje się w tej chwili najskuteczniejszą metodą zatrudniania kandydatów.

3. Social media

Platformy społecznościowe podążają za swoimi użytkownikami, starając się zaspokoić coraz szerszą paletę ich potrzeb. Stąd też temat pracy nie jest im obcy. Ciekawe ogłoszenia znajdziesz więc nie tylko w wyspecjalizowanym tematycznie serwisie LinkedIn, lecz także na Facebooku, Twitterze czy Instagramie.

Dużą popularnością cieszą się facebookowe grupy, jak np. Praca Call Center – Warszawa (także odpowiedniki dla innych miast) czy międzynarodowy Call Center Jobs. Sporą zaletą tego medium jest intensywność publikacji ofert pracy, które często nie powtarzają się w innych miejscach w sieci. Facebook umożliwia szybkie i proste publikacje ogłoszeń, stąd też rekruterzy chętnie korzystają z tej metody, tym bardziej, że są świadomi szerszego zasięgu medium w porównaniu np. z portalami pracy. Zdarza się, że kandydaci odpowiadający na zamieszczane w grupach ogłoszenia dostają pracę praktycznie z dnia na dzień.

4. Platformy ogłoszeniowe

Pewnie nie raz przeglądałeś oferty sprzedaży używanych rzeczy na portalach ogłoszeniowych. Okazuje się, że portale typu Gumtree czy OLX pozwalają nie tylko kupić czy sprzedać starą kanapę, lecz także stanowią dość pokaźny zasób ofert pracy. Zarówno na jednym jak i na drugim widnieje zakładka „Obsługa klienta / call center”, dzięki której już po paru kliknięciach znajdziesz się na stronie z ogłoszeniami. Również tutaj możesz znaleźć atrakcyjną ofertę, która nie figuruje w innych serwisach.

5. Portale dedykowane poszukiwaniu pracy

Nie tylko wspomniany już LinkedIn, ale też takie strony jak pracuj.pl, praca.pl czy goldenline.pl stanowią źródło ogłoszeń, wśród których możesz znaleźć coś dla siebie. Podobnych serwisów w sieci jest mnóstwo. Atutem części spośród nich jest możliwość obserwowania kolejnych etapów, przez które przechodzi Twoja aplikacja. W ten sposób dowiesz się, czy rekruter otworzył Twoje CV i będzie rozważał Twoją kandydaturę bądź też doszedł do wniosku, że Twoje kompetencje nie spełniają jego oczekiwań.

Pomysłów na to gdzie i jak szukać pracy w call center jest naprawdę wiele. Niekiedy wystarczy jedynie wyszukiwarka i właściwy dobór słów kluczowych, a czasami odrobina szczęścia i pozytywna ocena w oczach headhuntera. Kreatywność w doborze metod poszukiwania to zjawisko pożądane i opłacalne. Dociekliwi z nieszablonowym podejściem z pewnością znajdą satysfakcjonujące oferty pracy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Jak zatrzymać pracownika, czyli metoda 4P

Rekrutacja, rekrutacją…, ale konieczne jest też trzymanie w ryzach retencji. Przyjmuje się, że w branży obsługi klienta ta jest wysoka i wynosi około 30%. To duże wyzwanie. Tak bardzo duże, że na ten temat powstało wiele teorii, książek i nieprzespanych nocy.
więcej

Wyminąć “śnieżną kulę”, czyli rażąca siła postów

Facebook staje się równoprawnym kanałem kontaktu coraz częściej uwzględnianym w strategii obsługi klienta. Dotyczy to głównie w branży e-commerce, gdzie decyzje zakupowe często zależą od opinii klientów, a Ci chętniej oceniają nie produkt, lecz obsługę i robią to najczęściej w mediach społecznościowych.
więcej

Idzie sezon zakupów. Jak sklepy internetowe poradzą sobie ze zwrotami?

Rekordowo wysoka sprzedaż, jaką notują w czasie pandemii polskie sklepy internetowe, oznacza dla sprzedawców nie tylko wyższe obroty, ale też więcej pracy przy obsłudze zwrotów. Ostatni raport merce.com pokazuje, że duże sklepy, które częściej stawiają na automatyzację procesu i zlecają zwroty na zewnątrz, mogą wyjść z tej próby zwycięsko.
więcej

Praca zdalna w praktyce. Porady ekspertów HR

Praca zdalna zostanie z nami na dłużej, a w najbliższych latach powstawać będą nowe modele pracy. Jak pokazują badania Pracuj.pl, 9 na 10 respondentów chce korzystać z tej formy zatrudnienia także w przyszłości. Czy jednak naprawdę wiemy, jak efektywnie wykonywać obowiązki z domu?