Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Biometria behawioralna w mBanku

mBank potwierdził, że do końca przyszłego roku będzie prowadził testy na grupie 50 tys. klientów testy biometrii behawioralnej Digital Fingerprints. Technologia ma na celu identyfikację użytkownika przez mierzenie jego interakcji z komputerem.

mBank potwierdził, że do końca przyszłego roku będzie prowadził testy na grupie 50 tys. klientów testy biometrii behawioralnej Digital Fingerprints. Technologia ma na celu identyfikację użytkownika przez mierzenie jego interakcji z komputerem.

Biometria behawioralna Digital Fingerprints, którą mBank analizuje, pozwala na analizowanie interakcji klientów z urządzeniami podczas korzystania z usług bankowości elektronicznej. Nie pobiera danych na temat korzystania z innych stron czy programów zainstalowanych na komputerze. Sprawdzane więc będzie to, jak użytkownik korzysta z serwisu, a nie to, co w nim robi.

Jak powiedział w rozmowie z ISBNews Cezary Kocik, wiceprezes ds. bankowości detalicznej mBanku

Dane zbierane na potrzeby budowy profili behawioralnych nie zawierają informacji wrażliwych. Przechowywane będą w formie modeli matematycznych, uniemożliwiających spółce Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego oraz innym podmiotom identyfikację konkretnej osoby. Użytkownikom usługi przysługiwać będzie prawo do zapomnienia, czyli usunięcia ich danych.

Projekt realizowany jest przez mBank we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego – spółką z portfela funduszu mAkcelerator.

mBank jest jednym z pierwszych banków, który wprowadził mobilne potwierdzenia przelewów, eliminując tym samym potwierdzanie ich za pomocą wiadomości SMS. Z usługi tej korzysta już ponad 400 tysięcy klientów. Do nowych usług należy także CyberRescue, która jest „cyfrowym pogotowiem”, stanowiącym dodatkowy parasol w e-świecie poza usługami bankowymi.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy