Connect with us

Jak outsourcować IT? Oto jest pytanie!

TECHNOLOGIE

Jak outsourcować IT? Oto jest pytanie!

Nawet 84% projektów IT kończy się niepowodzeniem*. Podejmowanie technologicznych inicjatyw w firmach kojarzy się z rozwijaniem innowacyjności i wzrostem biznesu. Rzadko mówi się o tym, że są to również projekty wysokiego ryzyka.

Wiele z nich prowadzonych jest przy współpracy z zewnętrznym partnerem, ponieważ budowa i utrzymanie własnej jednostki programistów nie jest rozwiązaniem dla każdej organizacji. Budowa czy rozwój oprogramowania w modelu outsourcingu wiąże się ze swoistymi wyzwaniami. Świadomość biznesu na ich temat nadal jest niewielka. Dlatego firma Cybercom Poland, posiłkując się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tym obszarze, stworzyła darmowy poradnik dla przedsiębiorstw, który ma pomóc przejść przez ten proces z sukcesem.

– Dlaczego tak trudno znaleźć odpowiedniego partnera biznesowego? Bo partner biznesowy to nie tylko dostawca kompetencji technicznych. To chemia w kulturach organizacyjnych, to wzajemne zrozumienie celów każdej organizacji i znalezienie wspólnej drogi, to zarówno nauka jak i sztuka. Na pierwszy rzut oka większość firm outsourcingowych wygląda podobnie, dla wybierającego to nie lada dylemat. Postanowiliśmy popełnić tę publikacje, gdyż większość firm dopiero stoi przed wyborem partnera R&D. Ważne, aby wybierać świadomie. – Jan Matulewicz, Business Unit Director w Cybercom Poland

Jak wyselekcjonować odpowiedniego partnera, jaki typ współpracy obrać, jak ją wdrożyć oraz przede wszystkim, jakie wyzwania się z tym wiążą? Komplet podstawowych informacji potrzebnych do rozpoczęcia współpracy z dostawcą usług IT w powiązaniu z unikalną perspektywą specjalisty w tym zakresie, pozwoliło na stworzenie dogłębnego poradnika.

– Dzisiejszy świat buduje siłę konsumenta, wynikającą z olbrzymiej sieci powiązań i informacji, do jakiej ma on dostęp. Aby sprostać szybkości, z jaką działa oraz odpowiednio dopasować swoją ofertę, w taki sam sposób musi budować swój ekosystem firma, planująca pozostać konkurencyjną. Era “zrób to sam” minęła – dziś nie stać nas na to, aby wszystkie potrzebne elementy mieć “u siebie”. Dlatego potrzebujemy idealnie dobranych partnerów, którzy dopełnią oferowaną przez nas wartość poprzez swoją wiedzę ekspercką i/lub zdolność wykonawczą. Ekosystem rozwoju produktów i usług, czyli R&D, to dziś sieć różnych wyspecjalizowanych zdolności, z których trzeba stworzyć orkiestrę. – Michał Grabarz, Digital Transformation Business Unit Leader w Cybercom Poland

W ebooku stworzonym przez Cybercom Poland wyodrębnionych zostało 9 kluczowych wyzwań, które stoją na drodze do powodzenia outsourcingu projektu IT. Podział nastąpił według obszaru, którego dotyczą: wyboru partnera, zawierania umowy czy wdrożenia współpracy. Poruszone zostały te aspekty, które zawsze generują najwięcej wątpliwości oraz trudności. Cenne również są taktyki radzenia sobie z problemami w outsourcingu – o tym i nie tylko można przeczytać więcej po ściągnięciu ebooka.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE