Connect with us

Transcom od 15 lat w Polsce. Firma planuje dalszy rozwój technologiczny i kadrowy

OUTSOURCING

Transcom od 15 lat w Polsce. Firma planuje dalszy rozwój technologiczny i kadrowy

Transcom Worldwide Poland jest częścią koncernu Transcom, globalnego lidera outsourcingu usług w dziedzinie obsługi klienta, który posiada 50 oddziałów zlokalizowanych w 20 krajach na całym świecie. W Polsce firma zaczęła swoją działalność w 2003 roku od jednej lokalizacji w Olsztynie. W 2007 r. otworzyła oddział w Gdańsku, a w 2016 r. w Białymstoku. W ciągu 15 lat Transcom urósł od kilkunastoosobowego zespołu do jednego z wiodących pracodawców w branży BPO/SSC, zatrudniającego ok. 1,2 tys. osób.

– Można powiedzieć, że rozwijamy się w Polsce tak długo, jak cała branża BPO/SSC. Dzięki temu widzimy, jak wiele zmieniło się na przestrzeni ostatnich 15 lat. Zaczynaliśmy od stosunkowo prostej obsługi jednego klienta, by w ciągu półtorej dekady nie tylko pozyskiwać nowych, coraz większych partnerów biznesowych z różnych branż, lecz również obsługiwać ich w coraz szerszym zakresie i przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Inny jest dziś także rynek pracy, który wymusza na nas ciągłą ewolucję w podejściu do rekrutacji i utrzymania pracowników – dlatego wdrażamy program Ścieżki Kariery 2.0, którym staramy się wpisać w wymagania kandydatów do pracy, dotyczące takich kwestii jak forma zatrudnienia i możliwości rozwoju. Rynek pracy jest dziś wymagający, ale jesteśmy gotowi niemal w każdej chwili zatrudnić ok. 150 pracowników do projektów, które obecnie realizujemy – mówi Jolanta Budzińska-Korneluk, Client Service Manager w Transcom Worldwide Poland.

Technologia i języki obce

W portfelu Transcomu znajduje się obecnie kilkunastu klientów. To duże i rozpoznawalne marki w swoich branżach: bankowości, ubezpieczeniach, telekomunikacji, AGD, e-commerce i motoryzacji. Do realizacji projektów Transcom wykorzystuje zestaw nowoczesnych kanałów komunikacji, takich jak aplikacje mobilne, media społecznościowe oraz wideo czat. Ostatnie z narzędzi służy firmie do tworzenia innowacyjnego projektu dla niemieckiego giganta w sektorach logistyki i telekomunikacji. Polega on na wideo weryfikacji tożsamości klientów rejestrujących telefoniczne karty pre-paid. Transcom jako pierwsze contact center w Polsce i Europie podjął się tego zadania, które do tej pory należało raczej do administracji publicznej.

W skali globalnej Transcom znajduje się w procesie ciągłych zmian, które mają wpływ na funkcjonowanie polskich oddziałów. Jednym z przejawów rozwoju jest wprowadzanie do oferty nowych rozwiązań technologicznych, bazujących na sztucznej inteligencji. To m.in. Virtual Agents, Robotic Process Automation czy analizy konwersacyjne.

– Staramy się nieustannie rozwijać zakres naszych kompetencji, a powyższy przykład wideo weryfikacji najlepiej to obrazuje. W tym kontekście warto przypomnieć, że ponad 5 lat temu rozpoczęliśmy także przekształcanie polskich oddziałów w tzw. multilingual hub, czyli centra kompetencji językowych. Nasi konsultanci wspierają dziś klientów równolegle w 12 różnych językach, w tym. m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, ukraińskim, włoskim i w językach skandynawskich – wymienia Grzegorz Baran Client Service Manager w Transcom Worldwide Poland. – Podsumowując 15 lat obecności na polskim rynku, możemy stwierdzić, że osiągnęliśmy zakładane cele rozwoju. Dzięki temu jesteśmy dziś stabilni i mamy wystarczające możliwości, żeby dalej poszerzać naszą działalność – dodaje Grzegorz Baran.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE