Connect with us

Serwer w abonamencie jak usługa?

TECHNOLOGIE

Serwer w abonamencie jak usługa?

Długo oczekiwana na polskim rynku usługa wynajmu serwerów Lenovo już na początku przyszłego roku wkroczy na rynek. Najprawdopodobniej umowy będą trzyletnie i obejmą wynajem serwerów z macierzami flash oraz low-end.

– Wkrótce pojawi się ciekawa propozycja, którą już w tej chwili ogłoszono w Europie Zachodniej o nazwie HaaS czyli Hardvare-as-a-Servece. To oferta, która skierowana jest do klientów, którzy nie chcą inwestować swój CAPEX bezpośrednio w zakupy, lecz chcą mieć taką infrastrukturę dostępną w formie usługi – mówi Roman Sioda, Country Manager Lenovo DCG Poland – Z możliwością upgrade czy wymiany. Będziemy tę usługę wprowadzać do Polski – dodaje Sioda.

Podczas wtorkowej konferencji Lenovo uchyliło nieco rąbka tajemnicy. W dalszym jednak ciągu nie wiadomo jak oferta Lenovo HaaS będzie przedstawiała się cenowo. Jak zapewniają przedstawiciele Lenovo oferta obejmie macierze flashowe i low-endowe serwery. Jak zapowiedział Jakub Roguski – Senior Sales Engineer, BI & Infrastructure – nowa oferta będzie atrakcyjna cenowo w porównaniu z innymi formami finansowania dostępnymi na rynku.

Będzie to doskonała okazja do wyposażenia serwerowni działających contact center w niezawodny sprzęt. W coraz bardziej zdigitalizowanym biznesie przedsiębiorcy musza stawiać na niezawodność sprzętu. A ten oferowany przez Lenovo od 2015 roku jest numerem 1 w kategorii niezawodność wg. ITIC Reliability Survey oraz nr 1 w kategorii satysfakcji klientów wg. TBR.

 

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE