SentiOne zamiast debiutu na GPW chce czatboty

SentiOne, która rozwija globalną platformę do zarządzania relacjami z klientami w social media i analityki biznesowej poinformowała, że odkłada plany debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych i postanawia skupić się na rozwoju czatbotów opartych o NLU i deep learning razem z partnerem finansowym.

SentiOne, która rozwija globalną platformę do zarządzania relacjami z klientami w social media i analityki biznesowej poinformowała, że odkłada plany debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych i postanawia skupić się na rozwoju czatbotów opartych o NLU[1] i deep learning razem z partnerem finansowym.

– Giełda pozostaje w kręgu naszych zainteresowań, ale jako temat przyszłościowy. Teraz koncentrujemy się na operacyjnym rozwoju i chatbotach. Widzimy duże zainteresowanie tą technologią. Pozyskaliśmy finansowanie od partnera – funduszu inwestycyjnego Leonarto – do projektu chatbotów i będziemy rozwijać automatyzację wsparcia klienta – powiedział agencji ISBnews CTO spółki Michał Brzezicki podczas CitiHandlowy PSD2 Challenge.

Spółka pozostakała w ostatnim okresie dwóch inwestorów finansowych Trigon TFI oraz akcelerator AINOT z łącznym finansowaniem na ok. 16 mln zł. Pozwoliło to spółce na dalszy rozwój działalności w Polsce oraz wejście za granicę.

SentiOne obsługuje takie firmy jak PKO BP i mBank w Polsce, Pro7 Sat, czy Reckitt Benckiser w Niemczech. Z monitoringu swoich produktów korzystają także P&G, Nivea oraz kilku klientów z Ameryki Południowej, Afryki czy Azji.

Słownik
1. NLU. (inaczej Natural Language Understanding lub Zrozumienie języka naturalnego) technologia wspomagana przez SI, która pozwala ludziom na interakcję z…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *