Proste udogodnienia dla klientów w PKO Bank Polski

Klienci banku PKO BP mogą potwierdzać w placówkach wybrane dyspozycje kodem sms wysłanym na ich numer telefonu. W ten sposób klienci mogą autoryzować transakcje zleceń płatniczych, lokat, pożyczek gotówkowych czy kart kredytowych.

Klienci banku PKO BP mogą potwierdzać w placówkach wybrane dyspozycje kodem sms wysłanym na ich numer telefonu. W ten sposób klienci mogą autoryzować transakcje zleceń płatniczych, lokat, pożyczek gotówkowych czy kart kredytowych. Na razie z nowego udogodnienia mogą korzystać klienci w Warszawie i okolicach oraz w wybranych oddziałach w Krakowie, Poznaniu i Toruniu.

Nowa metoda autoryzacji umożliwia akceptację transakcji za pomocą kodu przekazanego SMSem na numer telefonu klienta, dzięki temu nie musi zatwierdzać jej już swoim podpisem. W ciągu najbliższych kilku miesięcy zostanie wprowadzona we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego.

Autoryzacja[1] SMS jest szybka i wygodna – w trakcie realizacji transakcji w oddziale klient otrzyma SMS z danymi dyspozycji. Aby została zrealizowana, doradca poprosi o jej zaakceptowanie i zatwierdzenie poprzez podanie kodu. Jest to równoznaczne z jej autoryzacją przez klienta.

– Wdrożyliśmy system, który obsługuje potwierdzenia milionów transakcji bez użycia kartki i długopisu. To kolejny krok w realizacji strategii banku w kierunku digitalizacji procesów, bezpieczeństwa operacji. Po trwającym od czerwca pilotażu wiemy już, że klienci bardzo chętnie korzystają z tej formy autoryzacji. W najlepszych oddziałach 50 proc. dyspozycji autoryzowanych jest przez SMS – mówi Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Klienci, którzy testowali usługę podczas pilotażu, pozytywnie przyjęli nowe rozwiązanie wskazując, że jest zdecydowanie wygodniejsze i znaczenie skraca czas obsługi przez doradcę.

Słownik
1. Autoryzacja. czynność polegająca na sprawdzeniu, czy osoba uwierzytelniona (patrz: autentykacja) ma prawo do korzystania z danego zasobu/bazy. Total 0…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *