Connect with us

#razemwpracy – zamanifestują wspólne wartości

ZASOBY LUDZKIE

#razemwpracy – zamanifestują wspólne wartości

W działających w Polsce centrach usług biznesowych pracuje ok. 280 tys. osób, z czego przeszło 10 proc. to obcokrajowcy. W Światowym Dniu Wartości – 18 października – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) organizuje akcję #razemwpracy. 20 tys. pracowników centrów usług biznesowych w 9 miastach Polski wyjdzie przed swoje biura aby zamanifestować wspólne wartości.

Cudzoziemcy w centrach usług

Według danych ABSL 90 proc. działających w Polsce centrów usług dla biznesu – czyli ponad 1100 ośrodków – zatrudnia obcokrajowców. Przeciętny udział pracowników zza granicy w pojedynczym centrum wynosi 9 proc., a niemal 70 proc. cudzoziemców pracuje w największych firmach sektora, zatrudniających ponad tysiąc osób. Są wśród nich specjaliści z całego świata, obywatele m.in. Ukrainy, Włoch, Hiszpanii, Indii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Finlandii, Czech, Brazylii, Portugalii, Holandii, Rumunii czy Turcji. Tak duże zróżnicowanie narodowości to oczywiście znaczące różnice kulturowe, które jednak nie przeszkadzają, a wręcz stanowią dużą wartość nie tylko dla firm, ale także dla samych pracowników. Obcokrajowcy pracujący w sektorze usług dla biznesu doskonale asymilują się z Polakami, przeszło 90 proc. z nich ma wyższe wykształcenie, a ich kompetencje, wiedza i doświadczenie wspierają rozwój działających w naszym kraju firm.

– Jeszcze do niedawna to Polacy wyjeżdżali pracować za granicą, a do nas przyjeżdżały praktycznie wyłącznie osoby zza wschodniej granicy. I choć dziś Ukraińcy stanowią w branży usług biznesowych największą grupę, to w działających w naszym kraju centrach usług dla biznesu chętnie zatrudniają się specjaliści z krajów Unii Europejskiej – Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Holandii czy Francji a także z innych kontynentów – Indii czy Brazylii. Polska jest dziś dla nich krajem, do którego warto przyjechać, gdzie dobrze się żyje i pracuje – mówi Marcelina Godlewska, członek zarządu ABSL.

#Razemwpracy

Aby zamanifestować wspólne wartości łączącym pracowników z Polski i innych krajów, ABSL organizuje 18 października akcję – flash mob – #Razemwpracy. O godzinie 11:00 pracownicy centrów usług biznesowych – w całej Polsce ok. 20 tys. osób, na 20 minut przerwą pracę i wyjdą przed siedziby swoich firm ze specjalnie na tę okazję przygotowanymi kolorowymi balonami, na których umieszczony zostanie oficjalny hashtag akcji w języku angielskim #Workingtogether.

– Datę akcji wybraliśmy nieprzypadkowo. W Światowym Dniu Wartości chcemy pokazać, że pomimo różnic kulturowych, pracowników centrów usług biznesowych wiele łączy. W tym przypadku taką wartością jest wspólna praca, która jednoczy niezalenie od narodowości. Chcemy zademonstrować, że jedną z głównych wartości naszej branży jest tworzenie otwartego środowiska pracy, którego atutem jest różnorodność. Naszym celem jest też podkreślenie roli pracowników zza granicy w codziennym życiu – nawiązujemy wzajemne relacje, stają się naszymi kolegami, często przyjaciółmi, wielu z nich zakłada w Polsce rodziny – mówi Marcelina Godlewska.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE