Connect with us

Krakowscy urzędnicy oceniani na czwórkę

ADMINISTRACJA PUBLICZNA

Krakowscy urzędnicy oceniani na czwórkę

Jak wygląda obsługa klienta w urzędzie w Krakowie? Blisko 90 proc. osób korzystających z usług krakowskiego magistratu jest zadowolona z usług. Badanie przeprowadziła zewnętrzna firma.

Jak wynika z raportu przedstawionego po przeprowadzeniu badania bardzo zadowolonych lub zadowolonych było 87% mieszkańców korzystających w tym czasie z usług urzędu. W szkolnej skali 1-5 Kraków uzyskał 4,34. Jak podaje Polska Agencja Prasowa – to najlepsze wyniki od 2010 roku.

Najwyższe wyniki uzyskał Urząd Stanu Cywilnego (4,9), Wydział Kształtowania Środowiska (4,8). Cały urząd – kompetencje 4,67, a komunikatywność 4,67. Respondenci badania chwalili szybkość obsługi (podczas jednej wizyty), uczynność i pomocność. Doceniono system „numerkowy” kolejkowania, sposób udzielania informacji oraz brak kolejek, lub bardzo krótki czas oczekiwania.

To zaskakujące, bo w tym samym badaniu jako negatywne aspekty funkcjonowania urzędu wymieniono długie kolejki, dużą biurokrację i zbyt skomplikowane procedury oraz brak parkingów (lub miejsc na nich). Źle oceniano także konieczność re-wizyt w urzędzie oraz zdarzający się brak kompetencji, profesjonalizmu lub problemy z brakiem dostępu do informacji.

Pozytywnie urząd oceniają Ci, których sprawy zostały załatwione „od ręki”. Zdecydowanie gorzej urzędników oceniają Ci, których sprawy są rozpatrywane, lub rozpatrzone negatywnie.

W badaniu udział wzięło 836 klientów Urzędu Miasta Krakowa. Wywiad przeprowadzono w 11 wydziałach. Z usług urzędu w tym czasie korzystało 40 proc. osób z wykształceniem średnim i 45 proc. z wyższym. Większość to klienci indywidualni (85 proc.), a 14 proc. – instytucjonalni. 95 proc. ankietowanych to mieszkańcy Krakowa.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE