XX edycja SAP CEE Quality Awards

SAP, wiodący globalny dostawca oprogramowania dla biznesu, ogłosił zwycięzców 10. edycji SAP CEE Quality Awards. To nagrody dla najlepszych wdrożeń oprogramowania dla biznesu, mających kluczowy wpływ na cyfrową transformację organizacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

SAP, wiodący globalny dostawca oprogramowania dla biznesu, ogłosił zwycięzców 10. edycji SAP CEE Quality Awards. To nagrody dla najlepszych wdrożeń oprogramowania dla biznesu, mających kluczowy wpływ na cyfrową transformację organizacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród firm wyróżnionych na gali w Sopocie znalazło się aż pięć z Polski: Grupa Cyfrowy Polsat, Żabka Polska, GDDKiA, PKP PLK oraz InterCars SA. Jury doceniło skalę tych projektów, szybkość ich realizacji oraz innowacyjność.

Cztery kategorie

W tegorocznej edycji firmy rywalizowały o nagrody w czterech kategoriach: Business Transformation (transformacja biznesowa o dużym zakresie), Fast Delivery (szybka realizacja i efekty), Innovation (innowacyjne wykorzystanie) oraz Hybris Commerce Innovation (najlepsze wdrożenia e-commerce). W każdej kategorii przyznane zostały złote, srebrne i brązowe medale. Jury doceniło przedsiębiorstwa z ośmiu krajów regionu: Rumunii, Polski, Serbii, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Słowenii i Bułgarii. Najwięcej nagród otrzymały firmy z Polski, do których trafiło łącznie aż 5 wyróżnień oraz były reprezentowane we wszystkich kategoriach. Zwycięskie projekty zostały wyłonione przez jury składające się z menedżerów firmy SAP oraz zewnętrznych ekspertów ds. transformacji cyfrowej.

– Tym co łączy wszystkich tegorocznych zwycięzców jest ich dążenie do budowy Inteligentnych Organizacji, pozycjonujących technologie wśród najważniejszych czynników swojego rozwoju. Według badań SAP i Oxford Economics tylko 3% firm na świecie przyznaje, ze zakończyło pełną transformację cyfrową. Jednocześnie 84% menedżerów IT uważa ją za kluczową z punktu widzenia rozwoju firmy. Dlatego tak ważne jest pokazywać menedżerom i dyrektorom pozytywne przykłady udanych projektów, opartych na przemyślanym wykorzystaniu potencjału technologii. Takich, jak te wyróżnione przez nas w SAP Quality Awards – komentuje Tomasz Niebylski, dyrektor wsparcia sprzedaży w SAP Polska i członek jury konkursu.

Wyniki

Wyniki konkursu zostały przedstawione 11 września podczas gali SAP Quality Awards, zorganizowanej w ramach SAP Technology Forum 2018 w Sopocie. Wśród czynników branych pod uwagę przy ocenie zgłaszanych projektów znalazły się m.in. ich wartość dla biznesu, sposób organizacji i zarządzania, zaangażowanie zespołu i partnerów, zarządzanie ryzykiem i wpływ systemu na transformację całego biznesu.

Polska jako jedyny kraj w regionie wprowadziła laureatów do wszystkich kategorii. Jury kategorii Business Transformation doceniło działania Grupy Cyfrowy Polsat (srebrny medal za nowy wewnętrzny system logistyczny całej grupy kapitałowej) oraz Żabka Polska (brązowy medal za przejście na system SAP S/4 HANA i jego wdrożenie na potrzeby 4900 sklepów sieci w Polsce). W kategorii Fast Delivery brązowym medalem wyróżniona została Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (projekt budowy systemu zarządzającego „twardym” HR we wszystkich 15 działach organizacji). Inny przedstawiciel sektora publicznego, PKP Polskie Linie Kolejowe, otrzymał brązowy medal w kategorii Innovation (za doskonałe przygotowanie zespołu do zmian związanych z wprowadzeniem systemu do zarządzania kadrami i ich rozwojem w całej organizacji).

Złoty medal SAP Hybris Innovation

Ostatnią i jednocześnie największą nagrodą dla Polski był złoty medal w kategorii SAP Hybris Innovation dla projektu firmy InterCars (budowa kompleksowej platformy sprzedaży i relacji B2B[1] dla firmy w 16 krajach).

– Kiedy pięć lat temu obejmowałam stery w SAP Polska, nasz rodzimy rynek technologii dla biznesu nadal opierał się na dość konserwatywnych wdrożeniach systemów ERP. Od tego czasu zrobiliśmy znaczący krok naprzód. Projekty wszystkich pięciu tegorocznych laureatów z Polski dowodzą, że na polskim gruncie dziś realizowane są wdrożenia IT, które z czystym sumieniem można nazwać kompleksową transformacją cyfrową. Niezależnie, czy mówimy np. o nowoczesnym podejściu do zarządzania kadrami, integracji IT w rozbudowanej organizacji czy rewolucji w obszarze handlu i sprzedaży, mamy w Polsce przykłady, na których można się wzorować. Co szczególnie cieszy, można je odnaleźć zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym – podsumowuje Kinga Piecuch, prezes zarządu SAP Polska.

Słownik
1. B2B. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 Pin it 0 Share…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *