Fałszywi kontrolerzy UODO

Przedsiębiorcy z całej polski zaczynają skarżyć się na pojawiających się w ich biurach kontrolerów UODO. Sęk w tym, że urząd ich jeszcze nie wysłał.

Przedsiębiorcy z całej polski zaczynają skarżyć się na pojawiających się w ich biurach kontrolerów UODO. Sęk w tym, że urząd ich jeszcze nie wysłał.

– Do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych dotarły sygnały, że u przedsiębiorców pojawiają się osoby podające się za kontrolerów UODO. W jednym ze znanych nam przypadków osoby takie okazały legitymację i upoważnienie do kontroli. Dokumenty te były oczywiście fałszywe. – podaje w komunikacie Urząd.

Przedstawiciele urzędu zapowiadają jednak, że wkrótce kontrolerzy rozpoczną kontrole wśród wyznaczonych podmiotów.

Jak zapewnia Urząd Ochrony Danych Osobowych (dawniej GIODO), każdy z kontrolowanych otrzymuje pisemne uprzedzenie o planowanej kontroli. – Ponadto w przypadku wątpliwości co do wiarygodności osoby, która okaże dokumenty upoważniające do kontroli, istnieje możliwość telefonicznego zweryfikowania, czy rzeczywiście jest tą, za którą się podaje i jest upoważniona przez Prezesa UODO do przeprowadzenia kontroli. W tym celu można się kontaktować pod numer 22/531-07-71.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

20 mln zł kary za misseling

Open Life TU Życie stosował wobec konsumentów nieuczciwą sprzedaż (misselling) ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Został przez UOKiK ukarany 20 mln zł.
więcej

Branża fitness nie ma lekko. 32 mln zł kary od UOKiK

Postępowanie antymonopolowe w sprawie niedozwolonych praktyk na rynku fitness zostało wszczęte w 2018 r. Postępowanie prowadzone było przeciwko 16 spółkom oraz 6 menadżerom, podejrzewanym o bezpośrednią odpowiedzialność za niedozwolone ustalenia. Łącznie wymierzono 32 mln zł kary.