Connect with us

Fałszywi kontrolerzy UODO

GDPR / RODO

Fałszywi kontrolerzy UODO

Przedsiębiorcy z całej polski zaczynają skarżyć się na pojawiających się w ich biurach kontrolerów UODO. Sęk w tym, że urząd ich jeszcze nie wysłał.

– Do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych dotarły sygnały, że u przedsiębiorców pojawiają się osoby podające się za kontrolerów UODO. W jednym ze znanych nam przypadków osoby takie okazały legitymację i upoważnienie do kontroli. Dokumenty te były oczywiście fałszywe. – podaje w komunikacie Urząd.

Przedstawiciele urzędu zapowiadają jednak, że wkrótce kontrolerzy rozpoczną kontrole wśród wyznaczonych podmiotów.

Jak zapewnia Urząd Ochrony Danych Osobowych (dawniej GIODO), każdy z kontrolowanych otrzymuje pisemne uprzedzenie o planowanej kontroli. – Ponadto w przypadku wątpliwości co do wiarygodności osoby, która okaże dokumenty upoważniające do kontroli, istnieje możliwość telefonicznego zweryfikowania, czy rzeczywiście jest tą, za którą się podaje i jest upoważniona przez Prezesa UODO do przeprowadzenia kontroli. W tym celu można się kontaktować pod numer 22/531-07-71.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE