Connect with us

System e-awizo ma całkowicie zmienić model administracji

ADMINISTRACJA PUBLICZNA

System e-awizo ma całkowicie zmienić model administracji

Zdaniem Ministerstwa Cyfryzacji system e-awizo wywróci całą administrację do góry nogami. Jego zdaniem w ciągu kilku lat e-awizo wyeliminuje pisma papierowe z urzędów. Za dostarczanie urzędowych przesyłek w formie elektronicznej odpowiedzialna będzie najprawdopodobniej Poczta Polska.

– W przyszłym roku – jak zapowiada minister cyfryzacji Marek Zagórski system zacznie testować na własnej skórze Ministerstwo Cyfryzacji, a następnie zostanie on wdrożony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dzięki temu przesyłki z sądów będą przychodziły już drogą elektroniczną.

Jak podkreślił minister cyfryzacji – budowa systemu wymaga czasu. – Przede wszystkim Narodowy Operator Cyfrowy będzie musiał stworzyć bazę danych adresów elektronicznych. Nie będą to jednak klasyczne adresy mailowe, tylko tzw. adresy skrzynek, podobne do tych, które działają na platformie e-PUAP. Skrzynki będzie zakładała Poczta Polska, ale każdy adresat będzie musiał wyrazić na to zgodę – powiedział Zagórski.

Skrzynki mają być zakładane bezpłatnie i będą działały podobnie do tych, które są zawieszane na klatkach schodowych i przed wejściami do domów. Osoby, które nie założą skrzynki będą pisma urzędowe nadal otrzymywać w formie papierowej.

– Mamy już akceptację Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów i właśnie zaczynamy prace nad opracowaniem i wdrożeniem systemu e-awizo – podkreślił minister.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE