Connect with us

MedApp i Future Processing łączą siły

AKTUALNOŚCI

MedApp i Future Processing łączą siły

W ramach podpisanego listu intencyjnego, specjaliści spółki MedApp i Future Processing będą wspólnie pracować m.in. nad rozbudową analitycznego systemu telemedycznego CarnaLife, który rozpoznaje aktualnie ponad 20 nieprawidłowości w sygnałach EKG. Współpraca będzie dotyczyć także symulacji i wizualizacji standardowych danych klinicznych oraz zwiększenia możliwości obrazowania 3D i 4D w medycynie. Spółki koncentrują się na rozwiązaniach dedykowanych kardiologii i onkologii.

– Zarówno Future Processing, jak i MedApp ma duże doświadczenie w pracy nad innowacyjnym oprogramowaniem, które wspiera lekarzy w ich codziennej pracy i procesie diagnostycznym. Liczymy, że połączone siły obu podmiotów, a w efekcie osiągnięty w ten sposób efekt synergii pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej i efektywniej – komentuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

– Z pomocą medycynie przychodzą innowacyjne rozwiązania łączące dwa światy – inżynierów i lekarzy. Future Processing pracuje nad nowoczesnymi systemami wspierającymi wykrywanie zmian chorobowych oraz skracającymi czas postawienia diagnozy, a także zwiększającymi możliwości obrazowania medycznego. Opracowane technologie pozwalają na zautomatyzowanie analizy dużej ilość danych, jakich człowiek nie jest w stanie przetworzyć oraz wyodrębnienie informacji, których nie dostrzega ludzkie oko – wskazuje Szymon Janota, Business Unit Managing Director w Future Processing.

Funkcjonalność systemu CarnaLife została już sprawdzona w warunkach naturalnych, na salach operacyjnych wielu szpitali i klinik. W kwietniu tego roku dokonano zabiegu implantacji układu resynchronizującego z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.

W czasie zabiegu użyto gogli Hololens i aplikacjI MedApp. W trakcie zabiegu operator miał możliwość obserwacji hologramu – wizualizacji trójwymiarowej układu żylnego pacjenta, co usprawniło proces wprowadzenia elektrod układu CRT-D. Także w kwietniu bieżącego roku wykonano zabieg leczenia ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD (Atrial Septal Defect) oraz zabieg korekty w przypadku pacjentki z rekoarktacją aorty. Podczas operacji, które zostały przeprowadzone w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala MSWiA w Rzeszowie, wykorzystano możliwości CarnaLife Holo i druku 3D.

Jedną z gałęzi działalności Future Processing jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży medycznej. Przedsiębiorstwo ma ponad 10-letnie doświadczenie w opracowywaniu oprogramowania IT wspierającego obrazowanie medyczne. Firma od lat rozwija kompetencje z zakresu uczenia maszynowego, dzięki czemu obecnie pracują dla niej doświadczeni specjaliści z tego obszaru, którzy w swojej pracy łączą kompetencje akademickie z umiejętnościami technologicznymi.

Inżynierowie Future Processing stworzyli oprogramowanie wspomagające diagnozę zmian nowotworowych w mózgu. Przeprowadza ono – w czasie rzeczywistym – automatyczną analizę obrazów medycznych, pochodzących z badania rezonansem magnetycznym po wzmocnieniu kontrastowym. W ten sposób zdecydowanie przyspiesza i ułatwia dostrzeżenie trudnych diagnostycznie zmian.

Eksperci Future Processing pracowali także nad zaawansowanymi systemami do fluoroskopii, angiografii, diagnostyki nowotworowej oraz statystycznej analizy obrazów medycznych dla brytyjskiej firmy Cambridge Computed Imaging Ltd. (CCI). CCI zajmuje się dostarczaniem rozwiązań wspomagających diagnostykę kliniczną. W ramach tej współpracy rozwijana jest aplikacja TexRAD, umożliwiająca ekstrakcję i analizę cech teksturalnych obrazów medycznych (np. CT, MR czy PET). Dodatkowe informacje otrzymane z systemu TexRAD mogą pomagać lekarzom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji, na przykład poprzez lepsze i skuteczniejsze prognozowanie i diagnostykę, by zapewnić im najodpowiedniejszy sposób leczenia. System TexRAD udowodnił już swoją wartość w badaniach medycznych i stosowany jest w szeregu badań, które są publikowane w prestiżowych czasopismach naukowych.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE