Connect with us

T-Mobile liderem rankingu z najniższą wartością ping

TELEKOMUNIKACJA

T-Mobile liderem rankingu z najniższą wartością ping

Portal RFBenchmark.pl na podstawie 26500 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w maju 2018. Zbadano szybkość i jakość Internetu mobilnego. Sieć Orange po raz kolejny mogła pochwalić się zwycięstwem w większości kategorii, ale w jednym przypadku musiała uznać wyższość T-Mobile.

Dominacja Orange, którą obserwowaliśmy w poprzednim miesiącu (Orange zwyciężyło we wszystkich kategoriach uwzględnianych w rankingu) została przełamana. Ten operator zdobył pierwsze miejsce w kategorii szybkości pobierania danych LTE z wynikiem 34,21 Mb/s. Wyprzedził tym samym wyraźnie T-Mobile (24,23 Mb/s). Warto odnotować, że to trzecie z rzędu zwycięstwo w Orange w tej kategorii.

Na uwagę zasługuje również fakt, że wzrost średnich prędkości pobierania związany jest z coraz większą ilością stacji wspierających agregację 4 pasm w LTE oraz modulację 256QAM.

Pod względem szybkości wysyłanych danych LTE na prowadzeniu pozostaje Orange, które tym razem osiągnęło wynik 13,86 Mb/s. Ze sporą stratą na drugim miejscu melduje się Plus, którego abonenci mogli cieszyć się wysyłaniem plików z prędkością 7,76 Mb/s.

Passę Orange w rankingu operatorów komórkowych RFBenchmark przerywa T-Mobile. Ten operator uzyskał pierwsze miejsce w kategorii najniższej wartości ping. W maju wynosiło ono 36,34 ms. Za plecami T-Mobile Orange z wynikiem 37,92 ms.

Pełny raport do przeczytania tutaj.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE