Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Speech Analytics

Analityka mowy polega na śledzeniu treści rozmowy pod kątem wcześniej zdefiniowanych słów lub fraz kluczowych. Istnieje analiza mowy on-line, która pozwala na śledzenie i oznaczanie wypowiadanych słów przez konsultanta lub

Startuje nabór do Deloitte Technology Fast 50

Firma doradcza Deloitte dziewiętnasty rok z rzędu zachęca przedsiębiorców do wzięcia udziału w rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Program promuje innowacyjność i zapewnia spółkom większą rozpoznawalność oraz szansę na dalszy rozwój.

Firma doradcza Deloitte dziewiętnasty rok z rzędu zachęca przedsiębiorców do wzięcia udziału w rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Program promuje innowacyjność i zapewnia spółkom większą rozpoznawalność oraz szansę na dalszy rozwój.

Do projektu mogą zgłaszać się, zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i te, które rozpoczęły działalność stosunkowo niedawno. W tym roku poszerzono kategorie konkursowe o nowe branże, w tym fintechy czy spółki technologiczne działające w sektorze ochrony zdrowia. Ostateczny termin rejestracji upływa 31 lipca, natomiast wyniki zostaną ogłoszone 11 października 2018 r.

Celem rankingu Technology Fast 50 CE jest zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej. Program daje szansę na promocję młodych, niezależnych i dynamicznych spółek. – Firmy technologiczne z Europy Środkowej rosną w rekordowym tempie. Spółki, które zgłaszają się do rankingu, odnoszą duże sukcesy na rynku, na którym działają i to nie tylko w regionie, ale także coraz częściej na świecie – mówi Agnieszka Zielińska, Partner, Dział Doradztwa Finansowego, Lider Programu Technology Fast 50, Deloitte Central Europe. – Średnia dynamika wzrostu przychodów firm w zeszłorocznej edycji rankingu wyniosła 1 127 proc. i była wyższa niż rok wcześniej, ustanawiając tym samym nowy rekord. Ogromnym sukcesem jest także fakt, że po raz kolejny polskie firmy były najliczniej reprezentowane w zestawieniu – dodaje.

W 2017 roku w rankingu znalazły się 22 spółki z Polski. Aż 19 z nich uplasowało się w głównej kategorii „Technology Fast 50”, a 3 w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy”. Spośród polskich firm najwyżej, bo na czwartym miejscu znalazł się Tooploox.

Środkowoeuropejski ranking zostanie ogłoszony w październiku tego roku, natomiast wyniki Deloitte EMEA Technology Fast 500 będą zaprezentowane w grudniu. Także w przypadku tego zestawienia decydujące będzie kryterium przychodowe. W jego ubiegłorocznej edycji uplasowały się 62 przedsiębiorstwa z Europy Środkowej, z czego 25 z Polski.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 Central Europe skupia najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa technologicznie na podstawie wzrostu przychodów operacyjnych. W jego skład wchodzą kategoria główna Technology Fast 50 oraz dwie podkategorie Wschodzące Gwiazdy i Wielka Piątka.

W tym roku Deloitte postanowił uszczegółowić niektóre z kryteriów rankingu Technology Fast 50 – Staramy się, aby zestawienie w jak najpełniejszy sposób oddawało to, co się dzieje na rynku, stąd m.in. decyzja, by poszerzyć kategorie konkursowe tak, aby każda firma mogła się łatwiej przyporządkować do jednej z nich – mówi Agnieszka Zielińska.

Każda spółka ubiegająca się o udział w programie w głównej kategorii Technology Fast 50 musi spełniać następujące kryteria:

  • działać na rynku od co najmniej czterech lat, czyli co najmniej od 31 grudnia 2013 r.;
  • osiągać przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 tys. euro w roku 2014, 2015, 2016 oraz przychód w roku bieżącym (2017) nie mniejszy niż 100 tys. euro;
  • posiadać siedzibę w jednym z krajów Europy Środkowej (Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia);
  • być firmą technologiczną, a jej działalność musi zawierać się w jednej z kategorii: komunikacja, ochrona środowiska, fintech, sprzęt komputerowy, ochrona zdrowia i nauki medyczne, media i rozrywka, produkcja oprogramowania;
  • być właścicielem praw własności intelektualnej lub zastrzeżonej technologii sprzedawanych klientom w produktach, generujących większość przychodów operacyjnych spółki;
  • posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe zagranicznych inwestorów strategicznych.

Do kategorii „Wschodzące Gwiazdy” należą stosunkowo „młode” firmy, które nie spełniają warunku prowadzenia działalności przez okres co najmniej czterech lat, określonego dla kategorii głównej. Aby móc uczestniczyć w programie firma musi działać na rynku jednak nie krócej niż trzy lata, a także osiągać przychody powyżej 30 tys. euro w każdym rozpatrywanym roku (2015 – 2017).

W kategorii „Wielka Piątka” uwzględnia się duże, szybko rozwijające się spółki, które na przestrzeni ostatnich czterech lat zanotowały wyjątkowo wysoki wzrost przychodów. Spółki te muszą spełnić te same kryteria, co współzawodnicy z kategorii głównej, z wyjątkiem poziomu przychodów w ostatnim analizowanym roku (2017), który musi przekraczać 25 mln euro.

W tym roku po raz trzeci zostanie przyznana również nagroda Most Disruptive Innovation. Otrzymać ją może firma, której technologie, produkt lub usługi, mają potencjał, aby wywrzeć rewolucyjny wpływ na rynek. W ubiegłej edycji uhonorowano serbską spółkę DADANCO Europe, dostawcę energooszczędnych technologii grzewczych i wentylacyjnych.

Nowym elementem tegorocznej edycji rankingu jest nagroda specjalna Social Impact Award. Nagroda została wprowadzona z myślą firmach, które z powodzeniem łączą rozwój innowacyjnych produktów czy usług technologicznych z pozytywnym oddziaływaniem na społeczności i środowisko.

Do rankingu zgłaszać się można poprzez stronę http://www.deloitte.com/fast50ce. Na stronie są również dostępne informacje nt. kategorii i kryteriów rankingu oraz najważniejsze dane dotyczące poprzedniej edycji rankingu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Colt wprowadza oparte na chmurze rozwiązanie telefoniczne dla Microsoft Teams

Rozwiązanie Direct Routing od Colt, oferowane jako usługa w chmurze, pomaga przedsiębiorstwom szybko uruchomić połączenia PSTN (Publicznej Przełączanej Sieci Telefonicznej) w usłudze Teams. Znacznie usprawnia to komunikację zespołów, które ze względu na pandemię, zmuszone są odbywać spotkania online.
więcej

Zdalna weryfikacja dokumentów dzięki polskiemu fintechowi

Polski fintech Authologic wprowadził do swojego rozwiązania kolejną metodę zdalnej weryfikacji tożsamości - rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub zdjęcia selfie. Obecnie metoda weryfikacji wideo wdrażana jest m.in. w Vooom, aplikacji umożliwiającej wynajem samochodów na minuty.
więcej

Systell z 5 gwiazdkami Titanium Partner 3CX

Firma Systell, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych uzyskał po raz kolejny tytuł Titanium Partner 3CX. Tym samym od 2 lat firma ta pozostaje jedynym w Polsce partnerem 3CX o tak wysokim statusie współpracy.