Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

routing połączeń

Wyznaczanie trasy i wysłanie nią połączeń telefonicznych. Koordynacją trasy połączeń zarządza urządzenie węzłowe, w którym kształtowany jest ruch sieciowy, nazywane jest routerem – jego rolę może pełnić np. komputer stacjonarny czy oddzielne dedykowane urządzenie.

Przybywa urzędników samorządowych

W 2017 roku przybyło 2,3 tys. stanowisk w administracji samorządowej. Etatów ubyło natomiast w administracji państwowej – podał Główny Urząd Statystyczny.

W 2017 roku przybyło 2,3 tys. stanowisk w administracji samorządowej. Etatów ubyło natomiast w administracji państwowej – podał Główny Urząd Statystyczny.

W całej administracji publicznej w ubiegłym roku pracowało 428,3 tys. osób i było o ponad 2,3 tys. wyższe niż rok wcześniej – wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego na temat zatrudnienia i wynagrodzeń w gospodarce narodowej w 2017 r.

Najwięcej stanowisk przybyło w administracji samorządowej. Przeciętne zatrudnienie w 2017 r. wyniosło tam 256,3 tys. i było o prawie 3,5 tys. wyższe niż w 2016 r. (252,7 tys.). Chociaż dane GUS nie mówią czym zajmują się nowi urzędnicy, to wg. przedstawicieli urzędów samorządowych wzrost zatrudnienia spowodowany był uruchomieniem programów rządowych „Rodzina 500+”. Pracownicy Ci odpowiedzialni są w głównej mierze za obsługę interesantów w urzędach.

W tym samym czasie w administracji centralnej (urzędach wojewódzkich, ministerstwach i innych centralnych i naczelnych organach administracji) ubyło 1,2 tys. etatów. Przeciętne zatrudnienie w 2017 r. wyniosło tam 171 tys. (172,2 tys. w 2016 r.).
Według danych GUS przeciętne wynagrodzenie brutto wyniosło 5098,32 zł. W administracji centralnej wyniosło 5690,78 zł, a w samorządowej 4699,71 zł brutto.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Klienci ING zapłacą w urzędzie telefonem

ING Bank Śląski, jako jeden z pierwszych banków w Polsce, wprowadził możliwość płacenia w wybranych urzędach smartfonem. Dzięki nowej usłudze, dostarczanej do jednostek administracji publicznej w wyniku współpracy z KIR, klienci banku mogą korzystać z mobilnych płatności w trakcie załatwiania spraw urzędowych, bez konieczności stania w kolejce do kasy.
Czytaj więcej

Operatorzy komórkowi wyślą sms-y z powiadomieniami o zagrożeniach

Rusza pilotaż nowego systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach, w ramach którego mieszkańcy będą mogli otrzymywać wiadomości SMS o sytuacjach kryzysowych. Marek Zagórski, minister cyfryzacji wraz z Pawłem Majewskim, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, poinformowali w piątek o rozpoczęciu testów nowego systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach.