Connect with us

Prokuratura Maciejowi O. stawia zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

AKTUALNOŚCI

Prokuratura Maciejowi O. stawia zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

Maciejowi O., prezesowi spółki Unified Factory S.A. prokuratura regionalna w Szczecinie postawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw skarbowych i legalizacją korzyści uzyskanych w wyniku popełnianych przestępstw, a w popełnieniu tych przestępstw uczestniczyła Unified Factory i osoby związane z tym podmiotem – podała spółka.

Unified Factory „czynnie współpracuje z organami ścigania w celu rzetelnego i kompleksowego wykonania postanowień Prokuratury oraz zabezpieczenia interesu emitenta i uczestników obrotu instrumentami finansowymi emitenta” – czytamy w komunikacie.

Mimo to, w ciągu ostatnich godzin kurs notowań spółki spadł o ponad 91%. Maciej O. czasowo nie wykonuje obowiązków prezesa spółki. Rada Nadzorcza delegowała do pełnienia funkcji członka zarządu Cezarego Nowosada, który jest przewodniczącym rady nadzorczej, ale ten, w opublikowanym wczoraj o 19:12 komunikacie przez spółkę, poinformował o rezygnacji z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej (co skutkuje także rezygnacją z powierzonej przez RN funkcji zarządczej jako Członka Zarządu) z powodów osobistych.

Również Jakub Kozioł, Członek Rady Nadzorczej złożył wczoraj oświadczenie o rezygnacji z powodów osobistych.

Spółka jeszcze przed sesją 18 kwietnia wyceniana była na ponad 100 mln zł. Po 10 dniach wartość jej wynosi zaledwie 9,6 mln. To właśnie 18-ego kwietnia do mediów dotarła informacja o problemach prezesa Macieja O. i stawianych przez prokuratorów zarzutach karnych.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE