Connect with us

Banki – ubezpieczyciele – fintechy – czyli Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2018

EVENTY

Banki – ubezpieczyciele – fintechy – czyli Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2018

10-11 kwietnia 2018 roku, w Westin Warsaw Hotel odbyło się Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, składające się z: XV Banking Forum, XI Insurance Forum oraz VII Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. To prestiżowe wydarzenie stanowi miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i dyskusji o przyszłości rynku finansowego.

W konferencji wzięli udział kluczowi reprezentanci branży bankowej i ubezpieczeniowej, administracji centralnej oraz najważniejszych firm dostarczających usługi i rozwiązania dla tych sektorów. Wydarzenie zgromadziło 656 uczestników w ciągu dwóch dni, którzy mieli okazję wziąć udział w 14 dyskusjach panelowych, 4 firechatach oraz 18 wystąpieniach indywidualnych.

Spotkanie Liderów rozpoczęło się od części wspólnej dla Banking Forum i Insurance Forum. W roli gościa honorowego wystąpił Dr Korbinian Ibel, Managing Director – Microprudential Supervision, European Central Bank. Prelegenci debatowali nad trójkątem Banki – ubezpieczyciele – fintechy i zastanawiali się nad możliwością współpracy tych trzech ważnych sektorów. Następnie eksperci z branży z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podsumowali jak wygląda temat bankowości i ubezpieczeń w Polsce oraz jak może się to zmienić w najbliższym czasie. W dalszej części, już w dwóch równoległych ścieżkach tematycznych na Banking Forum zastanawiano się nad nowymi regulacjami na rynku oraz poruszono kwestię wkraczania w erę bezgotówkową, a podczas Insurance Forum dyskutowano o rynku bancassurance oraz wpływie jaki wywiera i będzie wywierać regulacje prawne oraz czy jest to już czas na rozpoczęcie deregulacji rynku.

Drugi dzień traktował m.in o konsolidacji sektora bankowego, czy też zagrożeniu dla banków ze strony gigantów technologicznych i fintechów. Część ubezpieczeniową rozpoczęła debata dotycząca nowoczesnego systemu emerytalnego i zróżnicowania pomiędzy PPK a PPE. Poruszono też praktyczny aspekt współpracy Ubezpieczycieli ze Start-upami. Dzień zakończył się dyskusją o najnowszych trendach technologicznych dla branży, w której wzięli udział przedstawiciele kilku towarzystw ubezpieczeniowych i dostawców. Na obu wydarzeniach odbyły się także bloki tematyczne dedykowane współczesnemu klientowi i budowaniu relacji z nim dzięki możliwościom, jakie niosą ze sobą nowe technologie.

W Spotkaniu Liderów Bankowości i Ubezpieczeń udział wzięli m.in. Paweł Bandurski, Joao Bras Jorge, Krzysztof Charchuła, Piotr Czarnecki, Rafał Hiszpański, Krzysztof Kalicki, Jacek Iljin, Leszek Skiba i Anna Włodarczyk-Moczkowska.

Zwieńczeniem wiosennej edycji Banking i Insurance Forum była VII Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, podczas której niezależna Kapituła Konkursowa, składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodziła osoby i instytucje za szczególne osiągnięcia dokonane w 2017 roku.

Branżowym partnerem medialnym wydarzenia był serwis CCNEWS.pl

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE