Connect with us

Samorządowcy chcą uruchomić infolinię dotyczącą wyborów

ADMINISTRACJA PUBLICZNA

Samorządowcy chcą uruchomić infolinię dotyczącą wyborów

Związek Miast Polskich zastanawia się nad uruchomieniem specjalnej infolinii wyborczej w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Na infolinii urzędnicy samorządowi mogliby uzyskać informacje prawne.

Pomysł utworzenia takiej infolinii przedstawił dzisiaj prezes Związku Miast Polskich – Zygmunt Frankiewicz podczas trwającego właśnie zgromadzenia ogólnego związku. Infolinia miałaby działać wkrótce, a jej działalność mogłaby być wygaszona chwilę po wyborach. Miałby ją obsługiwać kilkuosobowy zespół przeszkolonych prawników.

Jak zapowiedział prezes ZMP – w powstanie i działalność infolinii mogliby być zaangażowane także inne organizacje samorządowe.

Dlaczego ZMP chce uruchomić infolinię? To ze względu na bardzo duże niejasności dotyczące współpracy samorządów z administracją rządową. Samorządy boją się, że administracja centralna może im narzucać wzory porozumień dotyczących współpracy obu szczebli władzy.

Jak powiedział w wywiadzie z PortalemSamorządowym.pl prezes Frankiewicz mogą pojawić się poważne zagrożenia w tej materii. Frankiewicz spodziewa się, że wprowadzane przez administrację rządową zmiany wprowadzą spory chaos, za który winą obarczony zostanie szczebel samorządowy.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE