Connect with us

Polycom informuje o umowie umożliwiającej strategiczny zakup firmy Obihai Technology

TELEKOMUNIKACJA

Polycom informuje o umowie umożliwiającej strategiczny zakup firmy Obihai Technology

Firma Polycom, Inc. ogłosiła podpisanie porozumienia w sprawie fuzji w celu zakupu Obihai Technology, Inc. – założonej w San Jose innowacyjnej firmy tworzącej rozwiązania audio VoIP.

Firma Obihai Technology tworzy oprogramowanie i sprzęt dla punktów końcowych VoIP. Strategiczne powiększenie firmy Polycom o najlepsze w swojej klasie oprogramowanie oraz utalentowany zespół rozwoju, pozwala jej na bardziej efektywną rywalizację na globalnym rynku komunikacji głosowej oraz poszerza ofertę Polycom o dodatkowe technologie dla dostawców usług i klientów, niezależnie od ich wielkości.

Planowana umowa pokazuje skupienie się firmy Polycom na zwiększeniu dostępności wysokiej jakości telefonów biurkowych Polycom dla szerokiej gamy klientów i partnerów. Zaplanowany ruch podkreśla również zaangażowanie firmy w globalną sieć dostawców usług rozwiązań VoIP.

– Strategiczna akwizycja zespołu Obihai oraz jego platformy oprogramowania umożliwi firmie Polycom błyskawiczną realizację strategii zapewnienia najlepszych doświadczeń komunikacji między ludźmi w rozwiązaniach audio i wideo – powiedziała Mary McDowell, CEO firmy Polycom. – Patrząc w przyszłość, na rok 2018 i dalej, dodanie Obihai natychmiast otworzy nowe rynki oraz okazje do zwiększenia dochodów Polycom. Połączony zespół rozwojowy umożliwi szybsze dostarczanie klientom naszych produktów – dodała McDowell.

– Polycom to sprawdzony lider na rynku dostarczania produktów z najwyższą jakością dźwięku oraz uniwersalną interoperacyjnością na rynku otwartej normy SIP dla punktów końcowych VoIP. Po połączeniu z firmą Polycom, wiedza w zakresie produktów i usług w chmurze firmy Obihai zapewni partnerom Polycom i ich klientom ogromną przewagę na coraz bardziej konkurencyjnym rynku – powiedział Jan Fandrianto, założyciel i prezes Obihai.

Po sfinalizowaniu tej transakcji, Polycom oczekuje na zwiększenie w swoim portfolio liczby rozwiązań opartych o chmurę oraz Analogowych Adapterów Terminali. Połączenie to ma za zadanie zwiększyć liczbę rynków dostępnych dla rozwiązań Polycom zarówno dla firmy, jak i jej ogólnoświatowej sieci partnerów.

Oczekuje się, że umowa zostanie zawarta w pierwszym kwartale tego roku.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE