Connect with us

Fujitsu chce wzmocnić bezpieczeństwo internetu rzeczy

BEZPIECZEŃSTWO

Fujitsu chce wzmocnić bezpieczeństwo internetu rzeczy

Fujitsu, przyjmując rolę lidera technologicznego, bierze udział w finansowanym przez Unię Europejską projekcie „Predictive Security for IoT Platforms and Networks of Smart Objects (SecureIoT), którego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa internetu rzeczy w branżach automotive, wytwórczej, a także sektorze medycznym i infrastrukturalnym.

Projekt odnosi się do problemu diagnozowania i minimalizowania zagrożeń bezpieczeństwa w brzegowych częściach sieci, których zróżnicowanie i niejednorodne polityki w zakresie technologii IoT nakazują wdrożyć nowe zasady postępowania, bazujące na zasadach automatyzacji i technologii sztucznej inteligencji. W ramach programu Horizon 2020, Fujitsu, wraz z 13 partnerami reprezentującymi 9 krajów Unii, stworzy rozwiązania chroniące przed złośliwym oprogramowaniem systemów i robotów. Celem jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa w wymienionych branżach, a także wśród ich klientów i szeroko pojmowanym społeczeństwie.

Zabezpieczając następną generację usług IoT

Projekt powstaje w ramach wspólnego wysiłku Fujitsu i innych globalnych liderów usług cyberbezpieczeństwa i IoT. W efekcie ma powstać kolejna generecja zdecentralizowanego internetu rzeczy. Partnerzy dostarczą serię skalowalnych i otwartych usług, opierających się na założeniu bezpiecznego internetu rzeczy. Usługi mają być wspierane przez sztuczną inteligencję i Big Data, a także wykorzystywać doświadczenie w dziedzinie Przemysłu 4.0. Rozwiązania i rekomendacje wypracowane w czasie trwania projektu staną się wskazówką dla dostawców, integratorów i producentów sprzętu platform IoT, którzy będą mogli w ten sposób sprostać obecnym i przyszłym wymogom bezpieczeństwa.

Fujitsu przyjęło rolę lidera technologicznego projektu w związku z globalnymi osiągnięciami firmy w dziedzinie IoT. Wśród innych czynników wpływających na wybór znalazły się m.in. działania na rzecz Przemysłu 4.0., a także otwarcie Industry 4.0 Competency Center2 w Monachium. Najnowsza aktywność firmy na tym polu łączy know-how w dziedzinie przemysłowego internetu rzeczy, technologii platform internetu rzeczy, usług zarządzania sprzętem i doświadczenie w produkcji. Ośrodek Competency Center dostarcza pełną infrastrukturę zasobów, a także dostęp do wiedzy 300 europejskich ekspertów. Służy również dodatkowymi zasobami w Japonii. Celem jest pomoc od momentu zdefiniowania projektu, przez testy proof-of-concept, aż po wdrożenia.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE