Connect with us

Wkrótce zmienią się zasady w SMS-ach Premium Rate

PRAWO

Wkrótce zmienią się zasady w SMS-ach Premium Rate

W ubiegłym tygodniu przyjęty został projekt zmian w prawie telekomunikacyjnym. Projekt ów ma m.in. ukrócić ciągle występujące na rynku nieuczciwe praktyki usług Premium Rate.

Projekt zakłada wprowadzenie nowego, domyślnego poziomu limitu na usługi PR w wysokości 35 zł. Po osiągnięciu tego limitu każdy abonent zostanie automatycznie poinformowany o blokadzie dalszych połączeń.

Według pomysłodawców projektu takie podejście ma ograniczyć naciąganie na wysokie opłaty przez operatorów usług. Domyślny limit będzie jednak można podnieść do 100 czy 200 zł lub obniżyć do 0 zł, co w praktyce będzie oznaczało całkowitą blokadę.

Projekt zakłada także blokadę połączeń na numery bezpłatne co ma – zdaniem pomysłodawców – chronić dzieci przed niechcianymi treściami.

Projekt zakłada także wprowadzenie obowiązku rejestracji usług świadczonych w oparciu o Premium Rate na 14 (a nie 7 dni) przed rozpoczęciem świadczenia. Zgłoszenie ma zawierać także pełne dane kontaktowe podmiotu uruchamiającego usługę. W przypadku niedopełnienia obowiązków rejestracyjnych UKE będzie mogła nakładać karę, a operatorzy telekomunikacyjni muszą blokować usługę niewpisaną do rejestru prowadzonego przez UKE.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE