Connect with us

Zamiast urzędowego papierowego listu dostaniesz e-mail

ADMINISTRACJA PUBLICZNA

Zamiast urzędowego papierowego listu dostaniesz e-mail

Kosztujący ponad 25,9 mln zł system informatyczny wystartuje w 2019 roku i będzie to administracyjna odpowiedź na wzrastającą ilość korespondencji papierowej, jaką setki urzędów w całej Polsce wysyłają do swoich klientów. E-skrzynki mają być połączone z portalem ePUAP i profilami obywateli.

Co roku do Polaków trafia przeszło 100 mln pism przekazywanych przez Pocztę Polską w formie papierowej. 80% tej korespondencji to pisma urzędowe. Politycy chcą, aby ta ilość z roku na rok ulegała zmniejszeniu. Zdaniem ekspertów ma to dać ponad 106 mln zł oszczędności rocznie.

Ministerstwo Cyfryzacji – które pilotuje projekt – chce ograniczyć ilość wysyłanej korespondencji do obywateli. Już udało się ograniczyć ilość poczty przesyłanej między urzędami.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE