Connect with us

Firmy zwiększają aktywność rekrutacyjną

ZASOBY LUDZKIE

Firmy zwiększają aktywność rekrutacyjną

Grudzień i czas przedświąteczny, to tak samo istotne miesiące dla rekruterów, jak i pozostałe okresy roku. W pierwszej połowie grudnia 2017 r. PEOPLE – jedna z czołowych, polskich firm doradztwa personalnego odnotowała o 46% więcej otwartych procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie (bez uwzględniania prac sezonowych) niż w ostatnich trzech miesiącach.

– Grudzień to, wbrew powszechnym opiniom, dobry czas na poszukiwanie pracy i budowanie sieci kontaktów. Rekrutacje w tym okresie nie są „zamrażane”, a utrzymujący się na rynku deficyt pracowników dodatkowo skłania firmy do aktywności zmierzającej do pozyskania pracowników – mówi Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu firmy doradztwa personalnego PEOPLE.

Większość osób błędnie zakłada, że ​firmy chwilowo ‘’wygaszają’’ aktywne poszukiwanie kandydatów w okresie przedświątecznym, więc zaprzestają w tym czasie poszukiwania nowej pracy, odkładając te działania na nowy rok. – Wielu kandydatów zawiesza przed świętami poszukiwanie pracy i składanie aplikacji, odkładając te działania na styczeń. Zakładają, że w nowym roku pojawi się więcej ofert. Jednak rekruterzy nie zaprzestają poszukiwań z powodu świąt. Złożenie aplikacji w tym okresie może ułatwić rozpoczęcie nowej pracy już na początku nowego roku. Warto w tym okresie także odświeżyć informacje w cv na portalach społecznościowych, takich jak LinkedIn – mówi Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu firmy doradztwa personalnego People.

Kluczowe korzyści wynikające ze składania CV jeszcze przed Nowym Rokiem:

  • Większe szanse na wyróżnienie się i szybsze przejście do etapu rozmowy rekrutacyjnej, w związku z mniejszą liczbą aplikacji składanych w grudniu.
  • Większe szanse na rozpoczęcie nowej pracy już na początku nowego roku.
  • Grudzień w związku z dużą liczbą spotkań o mniej formalnym charakterze sprzyja budowaniu sieci kontaktów i poszukiwaniu pracy.

W grudniu firmy mogą z łatwością zrealizować przynajmniej pierwsze etapy procesu rekrutacyjnego, jakimi są: stworzenie profilu kandydata, uruchomienie poszukiwań, analiza i wstępna selekcja kandydatów. Są to etapy niewymagające obecności osobistej kandydatów. Niejednokrotnie zdarza się, że tuż przed świętami przeprowadzane są wstępne wywiady z kandydatami, by przyśpieszyć proces rekrutacyjny.

– Okres świąteczno-noworoczny sprzyja nowym postanowieniom, w tym czasie wiele osób decyduje się na zmianę pracodawcy. Jednocześnie firmy chcą w tej sytuacji znaleźć nowego pracownika w szybkim tempie, by zapewnić ciągłość procesów w organizacji. Grudzień może być więc doskonałym okresem na podjęcie próby znalezienia wymarzonego stanowiska – mówi Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu firmy doradztwa personalnego People.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE