Connect with us

Cyfrowy Polsat przejmuję Eskę i chce przejąć Netię

TELEKOMUNIKACJA

Cyfrowy Polsat przejmuję Eskę i chce przejąć Netię

Koncern stworzony przez Zygmunta Solorza-Żaka kupił właśnie za przeszło 100 mln zł stacje radiowe i telewizyjne należące do ZPR Media. Należą do nich takie marki jak Eska, Polo.tv, Vox Music TV. Cyfrowy Polsat wyciąga także rękę w kierunku Netii. Przejmuje pakiet akcji należący do Mennicy Polskiej i FIP 11 FIZAN (kontrolowane przez Zbigniewa Jakubasa). Za 32% wszystkich akcji Netii Solorz chce wydać niemal 640 mln zł.

Następnym krokiem do przejęcia Netii będzie wezwanie na akcje, które pozwolą zgromadzić 66% udziałów.

Dlaczego Cyfrowy Polsat chce przejąć Netię? Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela nie ukrywa, że chodzi o infrastrukturę. Oczywiście Polsat mógłby wybudować sieć samodzielnie, ale to trwałoby kilka nawet lat. Netia ma ponad 20 tys., km sieci szkieletowej w całej Polsce.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE