Connect with us

Kolejne memorandum na budowę systemów informacji pasażerskiej

ADMINISTRACJA PUBLICZNA

Kolejne memorandum na budowę systemów informacji pasażerskiej

Dzisiaj w Kyzylordzie, w Kazachstanie, podczas IX Forum Inwestycyjnego „Bajkonur Invest”, Grupa Engave podpisała kolejne memorandum o współpracy pomiędzy krajami w zakresie budowania systemów wspomagających działanie transportu publicznego.

W ramach dzisiejszego Forum Inwestycyjnego, którego tematem jest: „Rozwój współpracy międzynarodowej” – Grupa Engave podpisała kolejne memorandum w Kazachstanie, które jest ważnym etapem dyplomatycznym poprzedzającym zawarcie umowy. Dokumenty ze strony Kyzylordy podpisał Akim Miasta Kyzylorda – Nurlybek Nalibaev, zaś ze strony Engave – CEO Engave Kazakhstan – Marcin Figiel.

– Projekt, który wkrótce  zaczniemy realizować, to elektroniczny system biletowy oraz płatniczy dla miasta Kyzylorda. Dzięki wdrożeniu naszego rozwiązania, mieszkańcy Kyzylordy otrzymają nowoczesny system biletowy, zaś przedsiębiorcy i konsumenci zyskają dodatkowe narzędzie płatnicze. – mówi Marcin Figiel, CEO  ENGAVE KAZKHSTAN LTD

– W pierwszym etapie oddajemy system aplikacyjny dedykowany dla społeczności w Kazachstanie. EngavePay, to w pełni autorski system umożliwiający realizację dowolnych płatności oraz nabywanie zdefiniowanych usług za pośrednictwem mobilnej aplikacji pracującej na najpopularniejszych platformach Android oraz iOS. Nasz system w przyszłości może objąć swym zakresem rozliczanie codziennych transakcji konsumenckich, co w efektywny sposób pozwoli na wyparcie obrotu gotówkowego przez płatności elektroniczne – dodaje Dominik Żochowski, prezes zarządu Engave Polska.

Jak podkreślali wielokrotnie przedstawiciele władz Kazachstanu, miejscowa gospodarka powinna brać przykład z Polski i aktywizować małe i średnie przedsiębiorstwa. „Każda aktywność w tym zakresie będzie wspierana przez władze centralne i lokalne. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaproponowaliśmy rozwiązanie wspierające rozwój MŚP” – przekonuje Grupa Engave.

Celem forum w Kyzyroldzie jest nawiązanie obustronnie korzystnego partnerstwa inwestorów zagranicznych i krajowych z firmami regionu, a w szczególności zaangażowanie przedstawicieli biznesu, nauki i rządu w pomoc w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych. Szczególnym celem aktualnego forum jest omówienie możliwości modernizacji gospodarki regionu poprzez rozwój kluczowych gałęzi przemysłu i nauki.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE