Connect with us

Transcom zatrudnia blisko 100 osób znających niemiecki

OUTSOURCING

Transcom zatrudnia blisko 100 osób znających niemiecki

Spośród 24 oddziałów na całym świecie firma Transcom, jeden z globalnych liderów branży Call Center, wybrała 4 lokalizacje, w których rozwija tzw. Multilingual Hub. To centrum obsługi klientów, w którym specjaliści posługują się kilkunastoma językami. Jednym z takich ośrodków jest Gdańsk.

– Świadczymy usługi dla największych globalnych marek i musimy wykazywać się wysokim profesjonalizmem obsługi w różnych językach, ponieważ nasi partnerzy operują na wielu zagranicznych rynkach. Dlatego Miltilingual Hub to jeden z najważniejszych projektów Transcom. Takie zagłębie językowe stworzyliśmy w czterech oddziałach na świecie, m.in. właśnie w Gdańsku, gdzie nasi pracownicy świadczą usługi w 16 językach. Jednak najliczniejsze są zespoły niemieckojęzyczne i wciąż poszukujemy wielu kandydatów władających tym językiem. Od początku 2017 roku zatrudniliśmy już 33 osoby do jednego zespołu niemieckojęzycznego. Zatem, prognozując zatrudnienie do końca roku, możemy przewidzieć, że będziemy potrzebować jeszcze blisko 100 pracowników znających niemiecki – mówi Marek Szul, Country Manager Transcom w Polsce i na Węgrzech.

Projekty niemieckojęzyczne są bardzo często innowacyjne, co dodatkowo podnosi ich prestiż. Praca specjalistów oparta jest o nowoczesne technologie i rozwiązania takie jak videochat, które nie były dotąd szeroko wykorzystywane w branży call center w Europie. Co więcej, pracownicy mają kontakt nie tylko z dokumentami, ale i żywym językiem.

Język ważniejszy niż doświadczenie

Zapotrzebowanie na germanistów jest tak duże, że znalezienie pracowników, którzy posługują się biegle tymi językami i jednocześnie posiadają szerokie doświadczenie zawodowe, stanowi wyzwanie. Dlatego coraz częściej stawia się na kandydatów z doskonałą znajomością języka, a niewielkim stażem pracy.

– W przypadku projektów, do których potrzeba kadry z językami obcymi, znajomość języka jest często dla nas istotniejsza niż doświadczenie – mówi Anna Rogowska, Country HR Manager Transcom Worldwide Poland i wyjaśnia – Kandydaci biegle posługujący się językiem obcym mają z naszej strony zapewnione przygotowanie merytoryczne. Oferujemy im pakiet intensywnych szkoleń wstępnych – zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, a silny zespół trenerów wewnętrznych, doświadczonych w pracy przy wielu projektach, stanowi dla nowych pracowników wsparcie w pierwszych tygodniach pracy. Z naszych doświadczeń wynika, że większość pracowników po odpowiednim przeszkoleniu stanowi bezcenną kadrę.

Znasz język? Możesz liczyć na wyższą pensję

Znajomość języków obcych ma duży wpływ nie tylko na powodzenie w znalezieniu pracy, ale także na wysokość wynagrodzenia, co widać w całym sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Kandydaci władający pożądanymi językami mogą spodziewać się wyższych wynagrodzeń. Rozpiętość stawek bonusów za umiejętności językowe na stanowiskach specjalistycznych jest dość duża, a za znajomość niemieckiego wynosi od 500 do 1000 zł.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE