Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

occupancy

Wartość wyrażona w jednostkach czasu lub procentach oznaczający zajętość czasu pracy agenta. Na occupancy składa się głownie czas poświęcony na rozmowę oraz czas na obsługę skryptu lub innych systemów wspomagających

Będzie nowe prawo zamówień publicznych

Przed rokiem wprowadzono tzw. „małą” nowelizację prawa zamówień publicznych. Właśnie trwają prace nad nową – „dużą”.

Przed rokiem wprowadzono tzw. „małą” nowelizację prawa zamówień publicznych. Właśnie trwają prace nad nową – „dużą”.

O rozpoczęciu prac nad zmianami prawa poinformowała Polska Agencja Prasowa. Ministerstwo Rozwoju oraz Urząd Zamówień Publicznych stworzył zespół, który ma odpowiadać za przygotowanie ustawy. A sama nowelizacja ma „uporządkować rynek zamówień publicznych”. Jak podało PAP priorytetem są rozsądne inwestycje publiczne i wspieranie innowacji. Według zapowiedzi – na kształt ustawy będą mieli m.in. wykonawcy, zamawiający oraz organy kontrolne i niezależni eksperci.

Nie jest znany termin opublikowania projektu ustawy. Ale wiadomo, że projekt ma wspierać udział małych i średnich firm w zamówieniach publicznych. Zastanawiające jest jednak to, w jaki sposób nowe prawo ma to osiągać. Jak podało PAP – zespół przygotowujący ustawę ma uprościć procedury zamówień publicznych. Zmiany w prawie mają umożliwić lepsze przygotowanie postępowań, dokładniejsze sprawdzanie potencjału wykonawcy oraz stanu realizacji umowy.

W branży contact center także mamy do czynienia w ciągu roku z kilkoma przetargami na prowadzenie call center. Ostatnio ze sporym zamieszaniem spotkaliśmy się podczas przetargu na centrum obsługi klienta dla Energi. Przetarg wówczas wygrała spółka Casa Alba związana z contact center ViaVox z Poznania. Po odwołaniu się pozostałych oferentów realizacja projektu trafiła do konsorcjum Arteria S.A. i BPO Management. (więcej na ten temat znajdziesz tutaj).

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

20 mln zł kary za misseling

Open Life TU Życie stosował wobec konsumentów nieuczciwą sprzedaż (misselling) ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Został przez UOKiK ukarany 20 mln zł.
więcej

Branża fitness nie ma lekko. 32 mln zł kary od UOKiK

Postępowanie antymonopolowe w sprawie niedozwolonych praktyk na rynku fitness zostało wszczęte w 2018 r. Postępowanie prowadzone było przeciwko 16 spółkom oraz 6 menadżerom, podejrzewanym o bezpośrednią odpowiedzialność za niedozwolone ustalenia. Łącznie wymierzono 32 mln zł kary.