Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

routing połączeń

Wyznaczanie trasy i wysłanie nią połączeń telefonicznych. Koordynacją trasy połączeń zarządza urządzenie węzłowe, w którym kształtowany jest ruch sieciowy, nazywane jest routerem – jego rolę może pełnić np. komputer stacjonarny czy oddzielne dedykowane urządzenie.

Tajemniczy klient z Gumtree

Zatrudnimy Tajemniczego Klienta. Ogłoszenie – jak na standard popularnego serwisu ogłoszeniowego – dość „profesjonalne”. Jednak to nie ogłoszenie jest niepokojące. Niepokojąca jest odpowiedź, jaką kandydaci otrzymują po wysłaniu aplikacji.

Zatrudnimy Tajemniczego Klienta. Ogłoszenie – jak na standard popularnego serwisu ogłoszeniowego – dość „profesjonalne”. Jednak to nie ogłoszenie jest niepokojące. Niepokojąca jest odpowiedź, jaką kandydaci otrzymują po wysłaniu aplikacji.

Aplikant, chcący ukończyć cały proces rekrutacji, powinien wykonać kilka czynności. Musi przekazać pełne dane osobowe, przesłać skan dowodu osobistego oraz założyć konto w konkretnym banku. Już skan dowodu osobistego powinien zastanawiać, lecz kandydat do pracy powinien jednak – wg. wytycznych firmy zatrudniającej – wykonać z założonego rachunku bankowego przelew na wskazane konto w wysokości 1 zł.

Przypomina to znaną metodę wyłudzania pożyczek gotówkowych. Tam również trzeba było wykonać przelew z drobną kwotą w celu autoryzacji umowy pożyczkowej.

Sprawie przyjrzeli się eksperci z serwisu niebezpiecznik.pl. Ich uwagę zwrócił e-mail od jednego z czytelników, który przesłał zawartą w nim instrukcję dla aplikującego.

Przedstawiciel firmy Rubisco – Łukasz Milczarek, pod którą najprawdopodobniej chciało się podszyć nadawca e-maila, stwierdził w rozmowie z niebezpiecznik.pl, że podobne ogłoszenia pojawiają się w różnych serwisach ogłoszeniowych od dwóch lub trzech lat. Sprawa była zgłaszana na Policję, a działalność oszustów ma na celu wyłudzenie danych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Ogłoszenie:

Odpowiedź firmy:

Poprosiliśmy o komentarz Policję. Czekamy na odpowiedź.

Źródło: niebezpiecznik.pl / opr. wł.

Total
0
Shares
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Organizujesz konkursy na Facebooku? A czy są one legalne?

Organizacja przez firmę konkursu na Facebooku to okazja do zwiększenia zasięgu i zaangażowania fanów oraz do pozyskania nowych klientów. Często przedsiębiorstwa nie zdają sobie jednak sprawy, że konkurs, zamiast pomóc, może zaszkodzić, zwłaszcza gdy jest nielegalny...