Pozwolenie na pracę dla cudzoziemca w jeden dzień

Na Mazowszu można uzyskać pozwolenie na prace dla cudzoziemca w ciągu jednej doby. Ale działa to tylko wówczas, gdy z urzędnikiem umówimy się na spotkanie.

Na Mazowszu można uzyskać pozwolenie na prace dla cudzoziemca w ciągu jednej doby. Ale działa to tylko wówczas, gdy z urzędnikiem umówimy się na spotkanie.

Dotąd procedura trwała miesiąc, a gdy przypadek był skomplikowany – nawet dwa. Aby formalności załatwić w ciągu jednego dnia – trzeba umówić się z urzędnikiem i dostarczyć mu komplet wymaganych dokumentów.

Szczegółowe informacje, dotyczące zasad umawiania na złożenie wniosku oraz wymaganych dokumentów, można uzyskać, dzwoniąc pod numer całodobowej automatycznej infolinii Wydziału Spraw Cudzoziemców (tel. +48 22 695 67 70). – Urzędnicy – jak mówi wojewoda Zdzisław Sipiera – mają świadomość, że na takie ułatwienie czekało wiele osób. Prawie 38 procent wszystkich pozwoleń na pobyt czy pracę w Polsce wydaje się właśnie na Mazowszu.

W całej Polsce w ubiegłym tylko roku wydano 127 tys. pozwoleń na pracę. Przez pierwszy kwartał tego roku tylko na Mazowszu – 25 tysięcy. Najczęściej trafiają oni do rolnictwa, sadownictwa i transportu. Ci, którzy znają język Polski lub angielski czy niemiecki – trafiają najczęściej do call center lub SSC.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Firmy nie potrzebują influencerów. Pracownik to najlepszy ambasador marki

Opinie pracowników w mediach społecznościowych o swojej firmie to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o pracodawcy. Posty pracowników dotyczące organizacji to także magnes dla partnerów biznesowych i kandydatów do pracy – szacuje się, że osiem na dziesięć osób ufa rekomendacjom szeregowych pracowników, a nie ich szefom. To powód, by starania o wizerunek zacząć od środka firmy.